پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳.۷ تریلیون دلاری جهان در حوزه آی‌تی تا سال ۲۰۱۳

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳.۷ تریلیون دلاری جهان در حوزه آی‌تی تا سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- بر اساس نتایج حاصل از بررسی جدید مرکز تحقیقاتی گارتنر، سرمایه‌گذاری جهانی در حوزه فناوری اطلاعات (IT) تا سال ۲۰۱۳ میلادی به ۳.۷ تریلیون دلار خواهد رسید که بخش اعظم آن به توسعه فناوری‌های عمده در حوزه اطلاعات و همچنین فناوری‌های مبتنی بر فضای محاسبات ابری اختصاص پیدا خواهد کرد.
به گزارش سایت allthingsd، گارتنر آخرین پیش‌بینی خود در این زمینه را در «سمپوزیوم سالانه و ITxpo» در شهر اورلاندو ارایه کرد. اگر این اعداد و ارقام به چشم شما آشنا می‌آیند به دلیل حدسیات شما در این زمینه نیست؛ زیرا گارتنر در آپریل امسال اعلام کرد که میزان سرمایه‌گذاری جهانی تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی ۳.۷ تریلیون دلار خواهد بود. البته این مرکز پس از مدتی رقم یاد شده را به ۳.۶ تریلیون دلار تغییر داد.
در پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقاتی گارتنر همچنین آمده است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی ۴.۴ میلیون فرصت شغلی جدید برای پشتیبانی از حجم گسترده اطلاعات در سراسر جهان ایجاد می‌شود که از بین آن‌ها ۱.۹ میلیون فرصت شغلی مربوط به کشور آمریکا خواهد بود.
«پی‌تر سوندرگارد» مدیر تحقیقات جهانی گارتنر همچنین در این خصوص توضیح داد که با پیش‌بینی‌های آن‌ها، هر فرصت شغلی ایجاد شده در این دوره زمانی سه فرصت شغلی مستقیم خارج از فضای IT ایجاد می‌کند تا در مجموع ۶ میلیون فرصت شغلی نیز در این بخش ایجاد شود.
کار‌شناسان از هم‌اکنون اعلام کرده‌اند که در این فضا کمبود نیروی کاری متخصص برای در اختیار گرفتن فرصت‌های شغلی یاد شده احساس می‌شود و بنابراین تنها یک‌سوم فرصت‌های شغلی یاد شده را افراد متخصص در دست می‌گیرند.
البته باید توجه داشت که گارتنر نخستین مرکز تحقیقاتی نیست که به این مسئله اشاره می‌کند. چندی پیش مرکز McKinsey با انجام مطالعه‌ای دریافت که تا سال ۲۰۱۸ میلادی میزان درخواست نیروی کاری متخصص برای دراختیار گرفتن فرصت‌های شغلی مربوط به امور اطلاعات وسیع تا یک‌ششم کاهش می‌ابد.