رشد ۲۲ درصدی سرمایه‌گذاری روی مراکز داده در سال ۲۰۱۲

رشد ۲۲ درصدی سرمایه‌گذاری روی مراکز داده در سال ۲۰۱۲

همکاران سیستم- مرکز DatacenterDynamics Intelligence با انتشار گزارشی نتایج حاصل از بررسی جهانی خود با عنوان DatacenterDynamics ۲۰۱۲ Global Census که وضعیت بازار جهانی صنعت مراکز داده را نشان می‌دهد، مشخص کرد.
به گزارش itp، این تحقیق نشان داد میزان کلی سرمایه‌گذاری در مراکز داده در گستره جهانی از ۸۶ میلیارد دلار در سال۲۰۱۱ میلادی به ۱۰۵ میلیارد دلار در سال جاری میلادی رسیده است که این رقم گویای رشد ۲۲.۱ درصدی در این زمینه است.
«نیکولا هایس» مدیر مرکز DCD Intelligence در این خصوص توضیح داد: «پیش‌بینی‌های ما برای سال ۲۰۱۳ میلادی حاکی از آن است که نسبت به سال جاری شاهد سرعت کمتر سرمایه‌گذاری در این عرصه خواهیم بود، اما با این وجود باز هم با رشد ۱۴.۵ درصدی سرمایه‌گذاری‌ها در شرایط مناسبی به سر خواهند برد. ما پیش‌بینی کرده‌ایم که میزان سرمایه‌گذاری‌های جهانی در بخش مراکز داده در سال آتی میلادی نسبت به امسال ۱۵ میلیارد دلار بیشتر باشد».
رشد سرمایه‌گذاری‌های این صنعت در سال جاری نسبت به سال گذشته در تاریخ فعالیت مراکز داده بی‌نظیر بوده است و کار‌شناسان دلیل اصلی آن را محبوبیت ابزارهای مدیریتی (FM) و حافظه‌های ذخیره‌سازی مکانیکی و الکتریکی (M&E) از جمله‌ سوئیچ‌ها و تجهیزات الکترونیکی وابسته، مراکز تامین انرژی اضطراری (UPS)، ژنراتور‌ها، تجهیزات خنک کننده، تجهیزات امنیتی، سیستم‌های اتفاع حریق و سیستم‌های مدیریت زیرساخت‌های مرکز داده و سرویس‌های وابسته می‌دانند. این بخش در سال جاری رشد ۲۲.۵ درصدی داشته است و میزان سرمایه‌گذاری روی آن‌ها از ۴۰ به ۴۹ میلیارد دلار رسیده است.
بخش تجهیزات فناوری اطلاعات شامل سیستم‌های فعال مانند سرور‌ها، سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات، سوئیچ‌ها و روتر‌ها با ۱۶.۷ درصد رشد کمتری داشته‌اند و در بخش میزان سرمایه‌گذاری‌های روی آن‌ها از ۳۰ به ۳۵ میلیارد دلار رسیده است.
«نیکولا هایس» همچنین گفت: «بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در این بخش در کشورهایی صورت می‌گیرد که در حال توسعه هستند. البته باید گفت که در این جریان همچنین شاهد رشد در مناطق توسعه یافته از جمله آمریکای شمالی و اروپای غربی نیز خواهیم بود. مناطقی مانند آسیا پسیفیک و آمریکای لاتین بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در این زمینه را به خود اختصاص خواهند داد».