دورخیز شرکت سپ برای سرمایه‌گذاری بر روی کسب و کارهای کوچک و متوسط

دورخیز شرکت سپ برای سرمایه‌گذاری بر روی کسب و کارهای کوچک و متوسط

همکاران سیستم- شرکت سپ که اخیراً با عرضه پلت فرم تحت رایانش ابری هانا رونق تازه‌ای به فعالیت‌های خود داده است، تلاش می‌کند تا کسب و کارهای کوچک و متوسط بیشتری را جذب راهکار‌ها و محصولات خود کند.
به گزارش وب سایت eweek، شرکت سپ ۲۹ نوامبر با برگزاری نشستی با محوریت راهکارهای ویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط در نیویورک عزم خود را برای سرمایه گذاری بر روی این کسب و کار‌ها نشان داده است. سپ همزمان با برگزاری این نشست نتایج مطالعه‌ای را منتشر کرد که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری بر روی کسب و کارهای کوچک و متوسط در شرایط اقتصادی نه چندان امیدوارکننده فعلی اقدامی خوش‌بینانه و امیدبخش است.
این مطالعه که به سفارش شرکت سپ انجام شده نشان می‌دهد کسب و کارهای کوچک و متوسط در اقتصادهای نوظهور از لحاظ مالی در حال شکوفایی و رشد هستند، در حالیکه این کسب و کار‌ها در کشورهای توسعه یافته که شرایط بازار و اقتصاد در آن‌ها دشوار‌تر است، امیدوارند در آینده‌ای نزدیک سیر صعودی تری به خود بگیرند. براساس نتایج این مطالعه، یافتن و حفظ کردن مشتریان جدید، جذب استعداد‌ها و عملکرد‌ها و فعالیت‌های اثربخش از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی کسب و کارهای کوچک و متوسط در سراسر جهان شمرده شده است.
در این مطالعه از بیش از هزار نفر از مدیران کسب و کارهای کوچک و متوسط خواسته شده بود تا اولویت‌های خود برای ۱۲ ماه آینده را شرح دهند. کسب و کارهای مورد بررسی در کشورهای توسعه یافته فرانسه، آلمان، ژاپن، بریتانیا و آمریکا و نیز اقتصادهای نوظهوری مثل هند، برزیل، روسیه، چین و مکزیک فعالیت می‌کردند. حدود ۵۳ درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسطی که در کشورهای توسعه یافته فعالیت می‌کنند «رشد درآمدی» را مهم‌ترین اولویت خود اعلام کرده‌اند. این رقم درباره کسب و کارهایی که در کشورهای در حال توسعه فعالیت می‌کنند، ۵۵ درصد است.
برخی از مهم‌ترین یافته‌های این مطالعه به شرح زیر است:
– ۸۸ درصد از این کسب و کار‌ها از بروکراسی و قوانین دولت‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی خود یاد کرده‌اند. ۸۵ درصد نیز به نرخ بالای مالیات‌ها اشاره کرده‌اند. کسب و کارهایی که در اقتصادهای نوظهور فعالیت می‌کنند، نارضایتی بیشتری از دولت‌های خود داشته‌اند.
– افزایش فروش و درآمد‌ها مهم‌ترین اولویت این کسب و کار‌ها است. ۶۰ درصد از شرکت‌های کوچک و ۴۷ درصد از شرکت‌های متوسط این هدف را مهم‌ترین اولویت خود اعلام کرده‌اند.
– این کسب وکار‌ها در مسیر رشد خود با سه مانع داخلی عمده مواجهند: یافتن و حفظ کردن مشتریان جدید، جذب و استخدام افراد دارای مهارت‌های کافی، و انجام عملیات تجاری به شیوه‌ای اثربخش و کارآمد.
– بزرگ‌ترین فرصت تجاری پیش روی این کسب و کار‌ها گسترش بازارهای نوظهوری مثل بازارهای چین و برزیل است. ۶۰ درصد از این کسب و کار‌ها گفته‌اند مایلند در بازارهای بین المللی با یکدیگر به رقابت بپردازند.
– این کسب و کار‌ها توجه فزاینده‌ای به فناوری‌های آی تی و راهکارهای اتوماسیون دارند. بخش زیادی از این کسب وکار‌ها گفته‌اند در مقایسه با سه سال قبل، فعالیت‌های بیشتری را از طریق راهکارهای اتوماسیون انجام می‌دهند.
– تامین سرمایه و اعتبار و بازپرداخت بدهی‌ها نیز از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این کسب و کار‌ها عنوان شده است.
گفتنی است شرکت‌هایی که درآمد سالانه آن‌ها کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار است، کسب و کارهای کوچک و متوسط نامیده می‌شوند. بیش از ۹۰ درصد از کسب و کارهایی که در مطالعه سپ شرکت کرده‌اند، درآمدی کمتر از ۵۰ میلیون دلار داشته‌اند.