۹ هزار سرقت اطلاعاتی از دولت بریتانیا طی یک سال

۹ هزار سرقت اطلاعاتی از دولت بریتانیا طی یک سال

همکاران سیستم- بر اساس گزارش جدید منتشر شده سالانه بیش از ۹ هزار سرقت اطلاعاتی در سازمان‌های وابسته به دولت بریتانیا صورت می‌گیرد و با این وجود مراکز مذکور هیچ گونه سیستم امنیت سایبری منسجم در اختیار ندارند تا بتوانند این اتفاقات را مدیریت کنند یا جلوی آن را بگیرند.

به گزارش وبسایت Zdnet، دفتر حسابرسی ملی بریتانیا (NAO) در گزارش جدید خود در این زمینه هشدار داد و از سیاست‌های دولت در حوزه امنیت سایبری به شدت انتقاد کرد. 

گزارش «حفاظت از اطلاعات در دولت» که از سوی این سازمان منتشر شده است، میزان اثربخشی رویکردهای استراتژیک دولت بریتانیا برای حفاظت از اطلاعات در تمامی زیرمجموعه‌های آن را نشان می‌دهد. در این گزارش اعلام شد دفتر کابینه دولت بریتانیا هنوز یک قانون واحد و شفاف برای خود ارایه نکرده است تا نحوه حفاظت از اطلاعات در سازمان‌ها آموزش داده شود.

اگر بخش‌های دولتی بریتانیا که وظیفه مدیریت امنیت سایبری را دارند در این زمینه اقدامات لازم را انجام ندهند، دور از ذهن به‌نظر می‌رسد دیگر سازمان‌های موجود بتوانند اقدام قابل ملاحظه‌ای را برای افزایش هرچه بیشتر امنیت در دست بگیرند.

در این گزارش گفته شد بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ میلادی در مجموع ۸۹۹۵ مورد سرقت داده در ۱۷ سازمان دولتی بزرگ بریتانیا ثبت شده است و با این وجود زیرساخت‌های کنونی به گونه‌ای ساخته نشده‌اند که بتوانند گزارش مربوط به این سرقت‌ها را اعلام کنند.