۹۷ درصد از ۵۰۰ سازمان بر‌تر جهان آیفون دارند

۹۷ درصد از ۵۰۰ سازمان بر‌تر جهان آیفون دارند

همکاران سیستم- «پیتر اوپنهِیمر» (Peter Oppenheimer) مدیر مرکز مالی و «تیم کوک» (Tim Cook) مدیرعامل اپل در جلسه مربوط به وضعیت مالی این شرکت طی فصل گذشته پیرامون موضوعات مختلف صحبت کردند. یکی از موضوعاتی که برای چندمین بار مطرح شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت، ورود هرچه بیشتر دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS به فضاهای سازمانی بود.
به گزارش وب سایت macworld، اپل از قبل به سرمایه‌گذاران خود اعلام کرده بود که ۹۰ درصد از ۵۰۰ شرکت بر‌تر جهان که نام آن‌ها در لیست Fortune ۵۰۰ اعلام شده است از محصولات این شرکت استفاده می‌کنند. اما باید توجه داشت که این خبر همواره با نوساناتی همراه بوده و اپل ضمن اشاره به آن، به موضوعات دیگر پرداخته است.
اما این بار اوپنهیمر و کوک مکررا به موفقیت‌های سیستم‌عامل iOS در فضای سازمانی اشاره کردند و توضیح دادند که این پلتفورم موبایلی در بخش‌های قابل توجه در حوزه خدمات سازمانی به موفقیت رسیده است.
اوپنهیمر در جریان اشاره به گوشی هوشمند آیفون و سیستم‌عامل iOS ۷ به نکات مختلف فراوان مربوط به حضور این دو ابزار در سازمان‌ها اشاره کرد. نخستین نکته این بود که iOS ۷ هم‌اکنون مجوز FIPS ۱۴۰-۲ را از دولت آمریکا دریافت کرده است و بر اساس آن می‌تواند در آژانس‌های مختلف دولت فدرال آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد.
این مجوز همچنین تاثیرات فراوانی در بخش خصوصی برجا می‌گذارد. زیرا شرکت‌ها و پیمانکاران دولتی در صنایع قانونمند از جمله خدمات مالی و بهداشتی توجه فراوان به مجوز FIPS دارند و آن را نوعی حمایت از قابلیت‌های رمزنگاری شده در پلتفورم‌ها می‌دانند.
اوپنهیمر همچنین در مورد ابزارهای توسعه یافته برای سیستم‌عامل iOS ۷ از جمله Xcode Server در Mavericks Server توضیح داد و خاطرنشان کرد که با این قابلیت‌ها، فرآیند ساخت ابزارهای سازمانی توسط مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری بسیار آسان شده است.
او در بخش دیگر صحبت‌های خود به استقرار گسترده گوشی هوشمند آیفون در بیشتر سازمان‌ها اشاره کرد و توضیح داد در برخی سازمان‌ها بیش از ۵۰ هزار دستگاه گوشی هوشمند‌ آیفون به صورت فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 «تیم کوک» مدیرعامل شرکت اپل نیز اظهار داشت که هم‌اکنون ۹۷ درصد سازمان‌هایی که نام آن‌ها در لیست Fortune ۵۰۰ وجود دارد از گوشی هوشمند آیفون استفاده می‌کنند. علاوه بر این، ۹۱ درصد سازمان‌های حاضر در لیست Global ۵۰۰ نیز گوشی هوشمند آیفون را در فعالیت‌های داخلی خود به کار می‌برند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *