۹۰ درصد سازمان‌ها با مشکل یکپارچه‌سازی داده روبرو هستند

۹۰ درصد سازمان‌ها با مشکل یکپارچه‌سازی داده روبرو هستند

همکاران سیستم- نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات (SaaS) و سرویس‌های ابری برای پروژه‌هایی که یک هدف را دنبال می‌کنند بسیار کارآمد هستند. ولی اگر قرار باشد در فرآیند یکپارچه‌سازی داده‌ها قرار بگیرند به مشکل برمی‌خورند.به گزارش وبسایت Zdnet، به گفته «دیو لینتیکوم» از کارشناسان دو بخش خدمات ابری و سیستم‌های یکپارچه‌سازی، نکته جالب در مورد از کار افتادن سیستم‌های SaaS این است که صاحبان کسب و کار برای ایجاد حساب‌های کاربردی و راه‌اندازی مجدد سیستم نیازی به متخصصان بخش IT ندارند.
بررسی‌ها نشان داده است که برای کوتاه‌مدت کارمندان بخش IT در سازمان‌ها درگیری کمتری با این سیستم‌ها دارند. ولی باید توجه داشته که نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات بدون یکپارچه‌سازی داده‌ها به این آسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اگر داده‌ها به آنها اضافه شوند، مشکلات متعدد به وجود می‌آید و گزارش‌های نادرست را منتشر می‌کنند.
لینتیکوم که این مسئله را چند سال قبل در یک گزارش نوشته بود، هم‌اکنون با تایید دوباره آنها اعلام کرد که اگر داده‌ها با سیستم‌های SaaS یکپارچه شوند، این فرآیند در نهایت می‌تواند خراب شدن گزارش‌های مربوط به داده‌ها را در پی داشته باشد.
زمانی که بخش IT در سازمان این مشکل را برطرف می‌کند، انبوه اطلاعات بهم ریخته کنار می‌رود تا سیستم بار دیگر مرتب شود.
نتایج حاصل از یک مطالعه جدید روی ۲۰۰ کاربر، متخصص و مدیر فعال Salesforce نشان داد یکپارچه‌سازی سیستم‌ها در سازمان می‌تواند بسیاری از این مشکلات را به وجود آورد. این بررسی که نتایج حاصل از آن توسط مرکز Progress منتشر شد، با همکاری مرکز تحقیقاتی Dimensional به انجام رسید.
کارشناسان در این بررسی دریافتند از هر ۱۰ طرحی که قرار است طی دو سال آینده مبتنی بر سیستم‌های Salesforce پیاده شود، ۹ طرح به همین صورت دنبال می‌شود. ولی باید توجه داشت که یکپارچه‌سازی داده‌ها برای بیشتر آنها بزرگترین مشکل محسوب می‌شود.
بر اساس نتایج این بررسی ۶۳ درصد سازمان‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که فرآیند یکپارچه‌سازی داده‌ها باعث شده است سیستم‌های Salesforce برای آنها با سرعت کندتری عمل کند.