۹۰ درصد سازمان‌ها از خدمات ابری بهره می‌برند

۹۰ درصد سازمان‌ها از خدمات ابری بهره می‌برند

همکاران سیستم- این روزها خدمات ابری به بخش اصلی صنعت فناوری اطلاعات تبدیل شده است و نتایج حاصل از مطالعات جدید نشان می‌دهد حدود ۹۰ درصد سازمان‌ها خود را با این قبیل ابزارها سازگار کرده‌اند. کارشناسان علت اصلی سرعت بالای سازگاری با خدمات ابری را ارتقاء این ابزارها طی چند سال اخیر می‌دانند.وبسایت Pcworld در این زمینه گزارش داده است برای سال‌های طولانی نگرانی‌های امنیتی بزرگ‌ترین مشکل در زمینه خدمات پردازش ابری بود که انگیزه سازمان‌ها را برای سازگاری با این فضا کاهش می‌داد. اما مطالعات جدید نشان داده است فضای ابری هم‌اکنون در زمینه زیرساخت بسیار قابل اعتماد است و به همین دلیل سازمان‌ها به صورت گسترده به آن روآورده‌اند.

در آخرین مطالعه مشخص شد ۹۴ درصد سازمان‌های کوچک و متوسط که از خدمات ابری استفاده می‌کنند اعلام کردند از زمان به‌کارگیری این خدمات مزایای ابری آن را لمس کرده‌اند.

بر اساس نتایج این بررسی، ۷۰ درصد سازمان‌ها اعلام کردند که با سرمایه‌گذاری در حوزه خدمات ابری پول بیشتری به آن‌ها برگشته است.

در این میان گفته شد میزبانی خدمات وب محبوب‌ترین سرویس در حوزه ابری بود که سازمان‌ها از آن بهره بردند و پست الکترونیکی رتبه دوم در این لیست را به خود اختصاص داد. کارشناسان به این نتیجه رسیدند هرچه یک سازمان بزرگ‌تر باشد، بیشتر خدمات پست الکترونیکی و سخت‌افزارهای خود را مبتنی بر سرویس‌های ابری مورد استفاده قرار می‌دهد.
علاوه بر این، سازمان‌هایی که کمتر از ۱۹ نفر کارمند دارند ۲۰ درصد بیشتر از سازمان‌های متوسط با کارمندان بیش از ۵۰۰ نفر سراغ خدمات ابری می‌روند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *