۸ میلیارد دستگاه در جهان به اینترنت متصل هستند

۸ میلیارد دستگاه در جهان به اینترنت متصل هستند

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی IHS Technology در آخرین گزارش خود اعلام کرد پایان سال ۲۰۱۵ بیش از ۸.۱ میلیارد دستگاه الکترونیکی در سراسر جهان به اینترنت متصل بودند.

به گزارش وبسایت Zdnet، این دستگاه‌ها گوشی هوشمند، تبلت، رایانه شخصی، گیرنده تلویزیونی، و دستگاه‌های متصل به تلویزیون Apple TV و Chromecast و همچنین دستگاه‌های صوتی را شامل می‌شوند. بر این اساس می‌توان گفت به‌ازای هر خانه در جهان چهار دستگاه اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

همان طور که از قبل پیش‌بینی می‌شد گوشی‌های هوشمند بیشترین سهم از بازار جهانی دستگاه‌های اینترنتی را در اختیار دارند و بر اساس بررسی مشخص شده به‌ازای هر ۱.۸ گوشی هوشمندی که به اینترنت متصل است، یک رایانه شخصی از اینترنت استفاده می‌کند. در مقابل همچنین گفته شده است که به‌ازای هر یک دستگاه تبلت، ۴.۶ دستگاه گوشی هوشمند متصل به اینترنت وجود دارد.

هر سال حدود نیم میلیارد گوشی هوشمند جدید وارد بازار جهانی می‌شود و پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۲۰ میلادی به‌ازای هر ۱۰ دستگاه گوشی هوشمند متصل به اینترنت یک دستگاه تبلت اینترنتی در جهان مورد استفاده قرار بگیرد.

«مریک کینگستون» مدیر مرکز خانه‌های متصل به اینترنت در شرکت IHS گفت: «گسترش هرچه بیشتر دستگاه‌های رسانه‌ای متصل به اینترنت باعث شده است میزان صرف محتوای رسانه‌ای، تولید رسانه‌ای، زیرساخت‌های پهن‌باند، و کسب و کارهای مرتبط با مدیریت شبکه و ترافیک اینترنت بیشتر شود».