۸۹ درصد مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها حمله سایبری را تجربه کرده‌اند

۸۹ درصد مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها حمله سایبری را تجربه کرده‌اند

همکاران سیستم- مرکز امنیتی Intel Security گزارش داد، تقریباً نیمی از مدیران فناوری در سازمان‌ها بر این باورند که حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی که در سه سال آتی صورت می‌گیرد، می‌تواند به از دست رفتن آنها منجر شود.به گزارش وبسایت itp، موسسه Aspen با مطالعه روی ۶۲۵ مدیر تصمیم‌گیرنده ICT در کشورهای فرانسه، آلمان، بریتانیا و آمریکا دریافت ۴۸ درصد این افراد نوعی حمله سایبری را پیش‌بینی می‌کنند که می‌تواند مرگ و میر انسان‌ها را هم به همراه داشته باشد.
از بین شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی ۷۶ درصد اعلام کردند زمانی که این نوع حملات به زیرساخت‌های اساسی صورت می‌گیرد، باید یک پاسخ ملی داده شود.
«حامد دیاب» مدیر منطقه‌ای Intel Security در خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: «با حفره‌های امنیتی که خبر مربوط به آنها به صورت منظم منتشر می‌شود، واقعیت مربوط به وضعیت کنونی امنیت این است که سازمان‌ها برای پاسخگویی در مقابل آنها مشکل دارند. و زمان آن فرا رسیده است تا مراکز عمومی و خصوصی علاقمند، به یکدیگر ملحق شوند تا امنیت سایبری و محافظت از زیرساخت‌های حیاتی را ارتقا دهند».
حدود ۸۹ درصد از مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها که در این بررسی حضور داشتند، اعلام کردند که طی سه سال گذشته یک نوع حمله سایبری به سیستم‌های مستقر در سازمان خود را تجربه کرده‌اند. این در حالی بوده که سازمان‌های مذکور سیستم امنیتی قوی را در اختیار گرفته‌اند.
بررسی جدید همچنین نشان داد ۵۹ درصد مدیران اطلاعاتی دست‌کم یک حمله سایبری با خسارت‌های فیزیکی را تجربه کرده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *