۸۴ درصد سازمان‌ها نگران امنیت اطلاعات در فضای ابری

۸۴ درصد سازمان‌ها نگران امنیت اطلاعات در فضای ابری

همکاران سیستم-شرکت Sophos از متخصصان حوزه امنیت با انتشار گزارشی اعلام کرد اطلاعات شخصی و حساس کارمندان در خطر است.
به گزارش وبسایت itp، در این بررسی ۱۷۰ مدیر IT در سازمان‌های متوسط حضور داشتند که این سازمان‌ها در کشورهای آمریکا، کانادا، هند، استرالیا، ژاپن و مالزی مستقر بودند. در بین این شش کشور آمریکا سطح بالاتری داشت و ۷۹ درصد سازمان‌های آن ادعا کردند همواره جزییات بانکی کارمندان خود را در شرایط ایمن نگه می‌دارند. در مقایسه با آن ۴۸ درصد سازمان های ژاپنی داده‌های شخصی کارمندان را رمزگذاری نمی‌کردند.
در حالی که سازمان‌ها توجه فراوانی به داده‌های مشتریان خود دارند، ولی داده‌های کارمندان در سطح مشابه قرار نمی‌گیرند. شرکت Sophos اعلام کرد ۳۱ درصد سازمان‌ها اعلام کردند اطلاعات بانکی کارمندان همواره رمزگذاری نمی‌شود، ۴۳ درصد بر این مسئله تاکید داشتند اطلاعات حساس کارمندان در بخش منابع انسانی را رمزگذاری نمی‌کنند، و ۴۷ درصد سازمان‌هایی که اطلاعات مربوط به سلامت را ذخیره می‌کنند اقدام امنیتی ویژه در این زمینه انجام نمی‌دهند.
«دان شاپا» مدیر مرکز امنیت کاربری در شرکت Sophos در این خصوص گفت: «سرقت داده هر روز در سازمان‌های بزرگ و کوچک اتفاق می‌افتد، و آخرین اقدام برای مقابله با این سرقت‌ها و جلوگیری از بروز بحران در سازمان این است که سیاست‌های رمزگذاری داده تدوین شود. در حالی که سرقت داده‌های مشتریان معمولا مورد توجه قرار می‌گیرد، سازمان‌ها می‌بایست تاکید مشابه برای محافظت از داده‌های کارمندان خود داشته باشند و این مسئله را فراموش نکنند».
در حالی که ۸۰ درصد سازمان‌ها اطلاعات خود را روی فضای پردازش ابری ذخیره می‌کنند، ۸۴ درصد این مراکز اعلام کردند که در مورد امنیت داده‌های خود روی این فضا نگرانی دارند و ۳۹ درصد سازمان‌ها نیز فایل‌های رمزگذاری شده را ذخیره می‌کنند.