۸۰ درصد کاربران علاقمند به استفاده از سرویس‌های پردازش ابری موبایلی

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تخصصی امنیت دیجیتالی Gemalto، پتانسیل بازار جهانی برای معرفی سرویس‌های اشتراک اطلاعات و پشتیبانی از اطلاعات مبتنی بر فضای پردازش ابری بسیار زیاد است و کاربران راغب به استفاده از چنین سرویس‌هایی هستند.

به گزارش سایت ITP، از بین کسانی که در این مطالعه حضور داشتند ۷۷ درصد اعلام کردند که استفاده از سیستم‌های امنیتی برای راهکارهای پشتیبان اطلاعات حیاتی به‌نظر می‌رسد و این در حالی است که ۸۰ درصد هم معتقدند که اگر اپراتور موبایل آن‌ها سرویس‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری روانه بازار کند، از آن‌ها استفاده خواهند کرد.
علاوه بر این گفته شد که ۶۰ افرادی که در این بررسی شرکت کردند حاضرند که در صورت درنظر گرفتن هزینه بیشتر برای این قبیل سرویس‌ها، هزینه یاد شده را پرداخت کنند.
ابزارهای شخصی مبتنی بر فضای پردازش ابری یکی از پرسرعت‌ترین بخش‌‌ها در صنعت موبایل محسوب می‌شود و این در حالی است که آگاهی کاربران از سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات مبتنی بر فضای پردازش ابری و استفاده از این ابزار‌ها رو به‌افزایش است.
به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر، در سال ۲۰۱۱ میلادی ۷ درصد اطلاعات کاربران روی فضای پردازش ابری ذخیره شده بود که پیش‌بینی می‌‌شود این رقم در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۳۶ درصد برسد.
کار‌شناسان اعلام کرده‌اند که در حال حاضر تعداد کاربران فضای پردازش ابری بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *