۷۶ درصد از کره جنوبی‏‌ها از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌‏کنند

۷۶ درصد از کره جنوبی‏‌ها از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌‏کنند

همکاران سیستم- برآورد‌ها نشان می‌‏دهد بیش از ۷۶ درصد از کاربران اینترنت در کره جنوبی از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده می‌‏کنند. الزام قانونی برای استفاده از اینترنت اکسپلورر مهم‌ترین عامل افزایش اقبال کاربران به این مرورگر اعلام شده است.
وب‌سایت zdnet به نقل از واشنگتن پست گزارش داده است که در اواخر دهه ۱۹۹۰ که تجارت الکترونیک در این کشور سر برآورده بود، دولت این کشور به منظور افزایش امنیت این نوع از تجارت قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر الزامی شد. کاربران کره‌‏ای در آن زمان مجبور بودند از این مرورگر که با یک کنترل‏گر ActiveX سازگار بود برای فعالیت‌‏های مرتبط با خرید و فروش الکترونیک استفاده کنند.
دولت کره جنوبی برای افزایش امنیت تبادلات اینترنتی یک سیستم آنلاین دولتی راه‌‏اندازی کرده است که کاربران می‌‏بایست اطلاعات خود را وارد آن کرده و یک مجوز دیجیتال دریافت کنند تا فروشندگانی که کالا‌هایشان را به صورت الکترونیک می‌‏فروشند بتوانند هویت مشتریان خود را شناسایی کنند. این سیستم متکی به یک کنترل‏گر اکتیو ایکس است و به همین خاطر کاربران برای استفاده از آن می‌‏بایست از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده کنند.
برآوردهای شرکت پژوهشی استات کانتر (StatCounter) نشان داده است که در حال حاضر ۷۶ درصد از شهروندان کره جنوبی از یکی از نسخه‌‏های اینترنت اکسپلورر استفاده می‌‏کنند. بنا بر این گزارش، این مرورگر در کشورهای همسایه کره جنوبی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. در چین هم‏‌اکنون بیش از ۲۹ درصد کاربران از نسخه ۸ این مرورگر استفاده می‌‏کنند و و نسخه‏‌های ۹ و ۱۰ این مرورگر نیز به ترتیب بیش از ۷ درصد و ۶ درصد کاربر دارد. در ژاپن در مجموع بیش از ۵۰ درصد کاربران از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌‏کنند که از این میان نسخه ۸ این مرورگر توانسته نظر بیش از ۳۶ درصد کاربران را به خود جلب کند.