۷۳ درصد دستگاه‌های موبایلی سازمانی مبتنی بر سیستم‌عامل iOS

۷۳ درصد دستگاه‌های موبایلی سازمانی مبتنی بر سیستم‌عامل iOS

همکاران سیستم- اگرچه اندروید بخش اعظم بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی را در اختیار دارد، اما کاربران سازمانی با علاقمندی فراوان سراغ iOS می‌روند و آن را بهترین سیستم‌عامل موبایلی خود می‌دانند.
به گزارش وب سایت gsmarena، مرکز Good Technology که نرم‌افزارهای ایمن مخصوص کاربران سازمانی را ارایه می‌دهد، آمار و ارقام مربوط به میزان استفاده از سیستم‌های عامل موبایلی را منتشر کرد.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این مرکز، ۷۳ درصد دستگاه‌های موبایلی که در فصل چهارم سال ۲۰۱۳ میلادی فعال شدند مبتنی بر سیستم‌عامل iOS بودند که این رقم نسبت به ۷۲ درصد فصل سوم و ۶۹ درصد فصل دوم این سال بیشتر بود.
در مقابل، میزان فعال‌سازی دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید به صورت فصلی کاهش یافت و در مجموع ۲۶ درصد از دستگاه‌های موبایلی فعال شده در سه ماهه پایانی ۲۰۱۳ به سیستم‌عامل اندروید مجهز بود.
بر اساس آمار موجود گفته شد که در این دوره زمانی ۵۴ درصد دستگاه‌های فعال شده توسط کاربران سازمانی آیفون بودند و ۱۹ درصد آن‌ها را هم مدل‌های مختلف رایانه لوحی iPad تشکیل می‌داد. در مقابل تنها ۶. ۸ درصد از رایانه‌های لوحی فعال شده با اهداف سازمانی در فصل پایانی ۲۰۱۳ مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید بودند.
البته باید توجه داشت که مرکز Good Technology در بررسی‌های خود به دستگاه‌های بلک‌بری توجهی نداشته و این در حالی است که بلک‌بری در حوزه سازمانی محبوبیت زیادی دارد. در این بررسی همچنین مشخص نشده است که کاربران سازمانی تا چه میزان از ابزارهای گوگل بهره می‌برند و همین مسئله سهم اندروید از این بازار را به میزان زیاد کاهش داده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *