۷۱ درصد سایت‌های اینترنتی بزرگ جهان مبتنی بر HTTPS

همکاران سیستم- گوگل در تلاش است عرصه جهانی اینترنت را با فناوری HTTPS متحول کند و در این میان فعالیت‌هایی را انجام داده است که به واسطه آن افزایش ترافیک HTTPS مبتنی بر کروم و اندروید، ویندوز، مک، مک و سیستم عامل Chrome OS تجربه شده است.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، یک سال قبل اعلام شد میزان ترافیک اینترنتی مبتنی بر فناوری HTTPS سه برابر شده است و در آن زمان ترافیک HTTPS برپایه سیستم عامل ویندزو از مرز ۵۰ درصد هم عبور کرده بود. ولی در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۱۷ سهم کروم و ویندوز از فناوری HTTPS در مجموع به ۶۶ درصد رسید.
میزان ترافیک صفحات اینترنتی مبتنی بر فناوری HTTPS که روی مرورگر اینترنتی کروم باز می‌شوند در تمامی پلتفرم‌های اینترنتی رو به افزایش است. ترافیک HTTPS در سیستم عامل موبایلی اندروید هم‌اکنون ۶۴ درصد محاسبه می‌شود که این رقم یک سال قبل ۴۲ درصد گزارش شده بود.
صفحات مبتنی بر فناوری HTTPS در مرورگر کروم مبتنی بر سیستم‌های عامل مک و Chrome OS در مجموع ۷۵ درصد بوده است که این رقم یک سال قبل ۶۰ و ۶۷ درصد اعلام شده بود.
شرکت گوگل توضیح داد از ۱۰۰ سایت اینترنتی برتر جهان ۷۱ مورد آنها هم‌اکنون به صورت پیش‌فرض فناوری HTTPS را ارایه کرده‌اند که این رقم یک سال قبل ۳۷ مورد گزارش شده بود.