۶۹ درصد از سازمان‌ها بودجه پردازش ابری خود را افزایش می‌دهند

۶۹ درصد از سازمان‌ها بودجه پردازش ابری خود را افزایش می‌دهند

همکاران سیستم- کار‌شناسان بر پایه یک مطالعه جدید دریافته‌اند، ۶۹ درصد از سازمان‌هایی که برای سیستم‌های پردازش ابری خود بودجه مجزا در نظر می‌گیرند طی سال جاری و سال آتی میلادی در این زمینه بیشتر سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
به گزارش وب سایت forbes، این نکته یکی از چندین نتایجی بود که مرکز TheInfoPro آن را منتشر کرد. این مرکز مطالعه‌ای را با نام «مطالعه موج پنجم سیستم‌های پردازش ابری» در شش ماه نخست سال ۲۰۱۳ میلادی انجام داد و برای آن با مدیران IT و سیاست‌گذاران اصلی در سازمان‌های متوسط و بزرگ در اروپا و آمریکای شمالی صحبت کرد.
در پایان این بررسی مشخص شد، از هم‌اکنون تا سال ۲۰۱۶ میلادی بازار جهانی سیستم‌های پردازش ابری با نرخ ثابت سالانه ۳۶ درصد رشد خواهد کرد تا بر این اساس ارزش بازار جهانی سیستم‌ها و ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۵. ۱۹ میلیارد دلار برسد.
همچنین مشخص شد ۳۸ درصد از سازمان‌ها بودجه خود برای ارتقا سیستم‌های پردازش ابری را افزایش داده‌اند و ۶۰ درصد سازمان‌ها هم هزینه‌های مرتبط با سیستم‌های پردازش ابری را به عنوان بخشی از بودجه IT سازمان در نظر گرفته‌اند.
میانه بودجه سازمانی در زمینه سیستم‌های پردازش ابری ۶۷۵ هزار دلار و متوسط بودجه سازمانی در این زمینه ۸ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۳۸ دلار اعلام شده است. این مطالعه نشان داد که بیشترین سرمایه‌گذاری سازمانی در حوزه سیستم‌های پردازش ابری در سراسر جهان ۱۲۵ میلیون دلار بوده است.
سیستم‌های Internal Private Cloud سی و پنج درصد، سیستم‌های Cloud Provider Assessments/Strategy Planning سی و سه درصد، زیرساخت‌های – به‌عنوان – خدمات یا‌‌ همان IaaS سی و یک درصد و نرم‌افزارهای – به‌عنوان – خدمات‌ یا SaaS سی درصد به عنوان چهار اولویت اصلی سازمان‌ها برای استفاده از سیستم‌های پردازش ابری محسوب می‌شدند.