۶۹درصد سازمان‌های جهان از خدمات ابری استفاده می‌کنند

۶۹درصد سازمان‌های جهان از خدمات ابری استفاده می‌کنند

همکاران سیستم- بر اساس نتایج حاصل از مطالعه جدید مرکز تحقیقاتی IDG، در حال حاضر ۶۹ درصد سازمان‌های جهان ابزارها و زیرساخت‌های مختلف خود را مبتنی بر فضای پردازش ابری مورد استفاده قرار می‌دهند که این رقم ۱۲ درصد از سال ۲۰۱۲ میلادی بیشتر است.وبسایت Forbes در این زمینه گزارش داده است “گزارش مطالعه خدمات پردازش ابری سازمانی IDG ۲۰۱۴” نشان داد که طی یک سال گذشته میزان سرمایه‌گذاری سازمان‌های بزرگ با بیش از ۱۰۰۰ کارمند در زمینه خدمات پردازش ابری ۱۹ درصد افزایش یافته است و این سازمان‌ها در مجموع ۳.۳ میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده‌اند.
پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۴ درصد از بودجه IT در سازمان‌ها صرف به‌کارگیری راهکارهای ابری شود و در این زمینه بیشترین هزینه برای خرید مدل‌های نرم‌افزار-به‌عنوان-خدمات(SaaS) صورت گیرد.
این مرکز تحقیقاتی توضیح داد ۱۸ درصد سازمان‌های بزرگ قصد دارند طی ۱۲ ماه ابزار یا زیرساخت‌های رایانه‌ای مبتنی بر فضای پردازش ابری را به کار گیرند که ۱۳ درصد آن‌ها هم برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ابزارها یا زیرساخت‌های رایانه‌ای مبتنی بر فضای ابری را طی یک تا ۳ سال آینده به کار برند.
لازم به ذکر است که سازمان‌های متوسط و کوچک با کمتر از ۱۰۰۰ کارمند طی سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۴۰۰ هزار دلار برای خرید راهکارها و فناوری‌های ابری سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
ابزارهای ابری با قابلیت اجرا و دستیابی سریع و همچنین خدمات ابری با هزینه‌های مالکیت اندک هر کدام با ۳۹ درصد محبوب‌ترین بخش‌ها در این زمینه بوده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *