۵۰ درصد سازمان‌ها به‌دنبال استفاده از رایانه لوحی برای کارمندان

۵۰ درصد سازمان‌ها به‌دنبال استفاده از رایانه لوحی برای کارمندان

همکاران سیستم- به گزارش وب سایت cellular-news، بر اساس نتایج حاصل از یک مطالعه جدید ۵۰ درصد مدیران اطلاعاتی(CIO) در سازمان‌های متوسط استفاده از رایانه‌ لوحی برای انجام کارهای سازمانی مهم را به‌جای لپ‌تاپ‌ها به کارمندان خود توصیه می‌کنند.

در مقابل این افراد به‌طور هم‌زمان ۴۳ درصد از مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها بر این باورند اگر رایانه‌های لوحی از داخل سازمان حذف شوند، تاثیر زیادی در امور نخواهند گذاشت.

اگرچه کسب و کارها در مورد میزان سومند بودن استفاده از رایانه‌های لوحی هم‌نظر نیستند، اما میزان اهمیت کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها در سازمان‌ها  رو به در حال کاهش است.

طبق بررسی اخیر ۱۵ درصد مراکز تجاری جهان بر این باورند که بدون استفاده از رایانه‌های رومیزی می‌توانند عملیات‌های کاری مورد نظر خود را انجام دهند و در کنار آن‌ها ۱۴ درصد هم اعلام کردند که بدون استفاده از لپ‌تاپ می‌توانند پروژه‌های خود را عملی کنند.

این جریان باعث شده است فروش جهانی رایانه‌های شخصی نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۹/۴ درصدی را پیش‌روی خود داشته باشد. مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرده است که این امر می‌تواند کاهش فروش رایانه‌های شخصی در سال‌های بعد را به‌دنبال داشته باشد.

این بررسی همچنین نشان داده است که ۵۴ درصد مدیران اطلاعاتی بر این باورند رایانه‌های لوحی امکان دورکاری هرچه بیشتر را برای کارمندان فراهم می‌کنند و ۳۹ درصد آن‌ها هم گفته‌اند که این ابزار انعطاف‌پذیری بیشتری به سازمان می‌بخشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *