۴۴ درصد مراکز داده جهان در کشور آمریکا

۴۴ درصد مراکز داده جهان در کشور آمریکا

همکاران سیستم- گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز Synergy Research بیشترین تمرکز مراکز داده از نظر موقعیت‌های جغرافیایی مختلف در جهان را نشان داد و در جدول آن دو کشور آمریکا و چین رتبه‌های نخست را به دست آوردند.به گزارش وبسایت Cloudcomputing، همانطور که از قبل پیش‌بینی می‌شد، کشور آمریکا در فصل دوم سال ۲۰۱۵ میلادی بیشترین تعداد مراکز داده اینترنتی و خدمات پردازش ابری جهان را در خود جا داد.
پس از انجام بررسی‌های دقیق روی ۱۳ بازار اصلی که بزرگترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی و پردازش ابری در آنها قرار دارند مشخص شد ۴۴ درصد مراکز داده در کشور آمریکا مستقر هستند، ۱۰ درصد در کشور چین مستقر شده‌اند و پس از آن هم کشورهای استرالیا، بریتانیا، ژاپن و سنگاپور هر کدام ۵ درصد بازار را در اختیار دارند. در رتبه بعدی دو کشور آلمان و هلند با ۵ درصد مراکز داده جهان قرار گرفته‌اند.
به تازگی شرکت‌های آمازون، IBM و مایکروسافت در کشور چین مراکز داده راه‌اندازی کردند. در دسامبر گذشته نیز اعلام شد ارائه‌دهندگان خدمات پردازش ابری در این کشور آسیایی از نظر میزان امانت‌داری در داده‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند.
کارشناسان در بررسی‌های خود بر قطب‌های جدید مراکز داده از جمله سنگاپور، هنگ‌کنگ، هلند و ایرلند تاکید کردند.