۲ تریلیون اطلاعات روی سرویس پردازش ابری سازمانی Amazon

۲ تریلیون اطلاعات روی سرویس پردازش ابری سازمانی Amazon

همکاران سیستم- به گزارش وب سایت virtualizationreview، سرویس پردازش ابری سازمانی Amazon نسبت به دیگر شرکت‌های عرضه کننده خدمات مشابه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و این طور که گزارش منتشر شده از سوی این شرکت نشان می‌دهد، تعداد اطلاعات ذخیره شده در Amazon Web Services مربوط به بخش Simple Storage Service که با نام S۳ هم شناخته می‌شود هم‌اکنون به ۲ تریلیون عدد می‌رسد.
این طور که گفته می‌شود، از ژوئن گذشته تاکنون که کمتر از یک سال گذشته است میزان اطلاعات ذخیره شده روی سرویس پردازش ابری S۳ این شرکت دو برابر افزایش یافته است. در آن زمان سرویس AWS تنها یک تریلیون اطلاعات را در خود نگه داشته بود.
 «وارنر وگلز» (Werner Vogels) مدیر فناوری شرکت Amazon در همایش AWS Summit که برای نخستین بار برگزار شد این اطلاعات را اعلام کرد.
شرکت Amazon که هنوز درآمدهای خود را از بخش AWS اعلام نکرده است، گفته شد که درآمدهای بخش‌بندی شده این شرکت در فصل نخست سال جاری میلادی با رشد ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۵۰۰ میلیون دلار به ۷۹۸ میلیون دلار رسید.
سرویس AWS شرکت Amazon در سال ۲۰۰۶ فعالیت خود را آغاز کرد و هم‌اکنون روی مراکز داده مختلف در سراسر جهان ارایه می‌شود. این بخش هم‌اکنون ۳۳ سرویس مختلف را در خود جا داده است و ۲۵ ابزار مختلف در فروشگاه‌های اینترنتی برای آن ارایه می‌شود که صد‌ها هزار سرور، آن را پشتیبانی می‌کنند.