۲۹ ژوئیه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود

۲۹ ژوئیه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرد نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۵ عرضه می‌کند و زمانبندی‌های مشخصی را در نظر می‌گیرد تا صاحبان رایانه‌های مبتنی بر سیستم‌های عامل ویندوز ۷ و ۸.۱ بتوانند به صورت رایگان دستگاه خود را به‌روز کنند.به گزارش وبسایت Zdnet، این شرکت در نظر دارد نسخه بعدی سیستم‌عامل ویندوز را در تاریخ ۲۹ ژوئیه به صورت همزمان در ۱۹۰ بازار جهان عرضه کند. عرضه به‌روزرسانی رایگان برای ویرایش Genuine شامل دستگاه‌هایی می‌شود که هم‌اکنون از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸.۱ استفاده می‌کنند.
کاربران از تاریخ ۲۹ ژوئیه یک سال فرصت دارند تا بتوانند به‌روزرسانی رایگان را انجام دهند و مایکروسافت توضیح داده است که تا پایان عمر دستگاه بدون هرگونه هزینه از این نسخه ویندوز پشتیبانی می‌کند.
کاربرانی که نسخه‌های اولیه از ویندوز ۱۰ را در اختیار گرفته‌اند، طی چند هفته آینده می‌توانند آن را مورد استفاده قرار دهند.
«تری مایرسون» از مدیران ارشد مایکروسافت در این خصوص گفت: «پیش‌بینی ما این است که نسخه Windows ۱۰ starts روی بیشتر رایانه‌های شخصی عرضه شود. این اتفاق بسته به میزان اعتماد کاربران به ما صورت می‌گیرد که چگونه از اطلاعات شخصی آنها محافظت و حمایت می‌کنیم، قابلیت‌های موبایلی را در تمام دستگاه‌های شما ارایه می‌دهیم و تعامل طبیعی بین دستگاه‌های ویندوزی شما برقرار می‌کنیم. این تعامل از طریق صحبت کردن، لمس، جوهر یا هولوگرام انجام می‌شود».
کاربرانی که نسخه Genuine Windows را در اختیار دارند می‌توانند از روی سایت اینترنتی مایکروسافت آن را به‌روزرسانی کنند و در زمان عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ آن را در اختیار بگیرند.