۲۵۲ میلیون سایت اینترنتی در جهان ثبت شده است

۲۵۲ میلیون سایت اینترنتی در جهان ثبت شده است

همکاران سیستم- بر اساس گزارش «خلاصه صنعت نام دامنه‌های اینترنتی» که از سوی مرکز Verisign منتشر شده است، تعداد دامنه‌های اینترنتی ثبت شده در جهان تا پایان فصل چهارم سال ۲۰۱۲ میلادی از مرز ۲۵۰ میلیون عدد گذشت.
به گزارش وب سایت techcrunch، در این گزارش آمده است که تنها در سه ماه پایانی سال گذشته بیش از ۶ میلیون دامنه اینترنتی ثبت شده ‌است تا در مجموع تعداد دامنه‌های اینترنتی جهان به ۲۵۲ میلیون عدد برسد.
دامنه اصلی و اولیه com. بیشترین تعداد ثبت را به خود اختصاص داده است و این طور که گفته می‌شود تا پایان دسامبر ۲۰۱۲ کاربران جهانی در مجموع ۲. ۱۰۶میلیون دامنه با پسوند com. را به ثبت رسانده‌اند. همچنین گفته شده است که ۹. ۱۴ میلیون دامنه اینترنتی هم با پسوند net. ثبت شده است.
پسوندهای com. و net. به عنوان محبوب‌ترین پسوندهای اینترنتی (TLD) محسوب می‌شوند و بیشتر دامنه‌های جدیدی که ثبت می‌شوند، بر مبنای آن‌ها هستند. گفته می‌شود که در مجموع ۸ ملیون دامنه اینترنتی com. و net. در فصل چهارم سال ۲۰۱۲ میلادی به ثبت رسیده است که این رقم از ۹. ۷ میلیون دامنه ثبت شده در مدت مشابه سال قبل از آن بیشتر است.
لازم به ذکر است که ۲۱ درصد سایت‌های اینترنتی با پسوند com. و net. جزء سایت‌هایی با یک صفحه هستند و ۱۵ درصد آن‌ها هم تنها ثبت شده‌اند و هرگز به عنوان یک سایت عملیاتی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.