۲۰۱۴، سالی پُر رونق برای خدمات پردازش ابری شرکت IBM

۲۰۱۴، سالی پُر رونق برای خدمات پردازش ابری شرکت IBM

همکاران سیستم- شرکت IBM سال ۲۰۱۴ را سال پر رونقی برای توسعه بازار خدمات پردازش ابری خود دانسته است.به گزارش رویترز، شرکت IBM قصد دارد تعداد پایگاه‌های داده خود در سراسر جهان را ۲۵ درصد افزایش دهد تا از این طریق بتواند پاسخگوی افزایش تقاضاها برای خدمات تحت وب باشد. یکی از مدیران این شرکت چندی پیش سال ۲۰۱۴ را سال پر رونقی برای خدمات پردازش ابری خود دانسته بود.

بر اساس این گزارش، شرکت IBM تاسیسات پردازش ابری خود را در عرضه ۱۸ ماه گذشته تقریباً چهار برابر کرده است و تعداد آن‌ها در سراسر جهان را به ۴۹ مرکز رسانده است. یکی از مهم‌ترین دلایل تأسیس این مراکز در مناطق خارج از آمریکا، تصویب قوانینی در کشورهای مختلف است که بر اساس آن پایگاه‌های ذخیره داده نباید در بیرون از مرزهای کشور باشد. این قوانین عمدتاً پس از افشاگری‌ها درباره جاسوسی اینترنتی آمریکا تصویب شده‌اند.

شرکت IBM اخیراً اعلام کرده است قصد دارد با همکاری شرکت Equinix که سازنده پایگاه‌های داده است، ۹ پایگاه پردازش ابری دیگر در کشورهای استرالیا، ژاپن، فرانسه، سنگاپور، هلند و آمریکا تأسیس کند. IBM همچنین قصد دارد سه مرکز تاسیسات رایانه‌ای جدید خود در کشورهای ژاپن، مکزیک و آلمان را افتتاح کند.

گفتنی است شرکت IBM در سال ۲۰۱۳ حدود ۴.۴ میلیارد دلار از محل عرضه خدمات پردازش ابری درآمد داشت که این رقم در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۴ نیز حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود درآمد سالانه آی بی ام تا پایال سال ۲۰۱۴ به بیش از ۹۴ میلیارد دلار برسد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *