۱.۲ ترابایت اطلاعات سازمانی در معرض دسترس عموم

همکاران سیستم-محققان دریافتند بیش از ۱.۵ میلیارد فایل حساس از جمله اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد، جزییات کارت‌های اعتباری، داده‌های پزشکی، اطلاعات گواهینامه و دیگر اموال معنوی کاربران شخصی و سازمانی که روی اینترنت قرار دارد در معرض خطر سرقت، جرایم سایبری و جاسوسی قرار گرفته است.
این میزان اطلاعات که حجم آنها معادل ۱.۲ ترابایت محاسبه می‌شود در جریان فعالیت‌های هکری یا دیگر انواع جرایم سایبری به سرقت نرفته است و در عوض از طریق فضاهای مجازی عمومی از جمله خدمات S۳ آمازون، سرورهای مخصوص SMB و FTP، سایت‌های اینترنتی با پیکربندی نامناسب و درایوهای ناامن در دسترس قرار گرفته است.
محققان مرکز Digital Shadows بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کردند تنها در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی در مجموع یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ۴۴۷ هزار و ۱۱۱ مورد فایل در معرض دسترس دیگران شناسایی شده است.

در حالی که سازمان‌ها تقریبا در سراسر جهان داده‌های خود را به این صورت رها می‌کنند،‌ ایالات متحده آمریکا بیشترین مشکل را در این زمینه پیش روی خود می‌بیند. این طور که آمارها نشان می دهد در کشور آمریکا ۲۳۹ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۵۹۰ فایل در معرض خطر قرار گرفته‌اند که این رقم ۱۶ درصد از مجموع فایل‌های در معرض خطر کل سازمان‌های جهان را شامل می‌شود.
در مجموع گفته می‌شود که اتحادیه اروپا بیش از هر نقطه دیگر فایل‌ها و اطلاعات حساس خود را در معرض خطر قرار داده است و از مجموع فایل‌های شناسایی شده ۵۳۷ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۹۱۹ مورد از فایل‌های مربوط به سازمان‌های این منطقه به صورت آنلاین در دسترس هستند. این رقم ۳۷ درصد از مجموع فایل‌های را شامل می‌شود.

منبع: Zdnet