۱۶۴ میلیون دستگاه رایانه مبتنی بر ویندوز ۱۰

۱۶۴ میلیون دستگاه رایانه مبتنی بر ویندوز ۱۰

همکاران سیستم- سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت پس از گذشت پنج ماه توانست تعداد رایانه‌های شخصی که روی آنها نصب شده است را به ۱۶۴ میلیون دستگاه برساند.به گزارش وبسایت Computerworld، بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Net Applications، در دسامبر ۲۰۱۵ سهم ویندوز ۱۰ از بازار جهانی سیستم‌های عامل مخصوص رایانه‌های شخصی با رشد یک درصدی نسبت به ماه قبل ۱۰ درصد محاسبه شد.
البته سرعت افزایش سهم ویندوز ۱۰ در آخرین ماه سال گذشته نسبت به قبل اندکی کاهش یافت. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی این سیستم عامل توانست سهم خود در بازار جهانی را ۱.۱ درصد افزایش دهد که این روند برای ماه‌های اکتبر و سپتامبر هم به‌ترتیب ۱.۳ و ۱.۴ درصد گزارش شده بود. البته باید توجه داشت که در ماه آگوست این سیستم عامل توانست سهم خود در بازار جهانی را با رشد ۴.۸ درصدی همراه کند.
شرکت مایکروسافت آخرین نسخه از سیستم عامل رایانه‌ای خود موسوم به ویندوز ۱۰ را در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۵ روانه بازار کرد.
در دسامبر گذشته ۱۰.۹ درصد از تمام رایانه‌های شخصی ویندوزی جهان مبتنی بر نسخه ویندوز ۱۰ فعالیت می‌کردند که این رقم اندکی از سهم سیستم عامل مذکور در بازار جهانی رایانه بیشتر است. زیرا سیستم عامل ویندوز مایکروسافت صاحب ۹۱.۳ درصد از بازار جهانی است و به گفته مرکز Net Applications، صد درصد این بازار را در اختیار ندارد.
این مرکز تحقیقاتی گزارش داد در آخرین ماه ۲۰۱۵ بیش از ۱۶۴ میلیون دستگاه رایانه شخصی در جهان مبتنی بر ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار می‌گرفتند که در این مدت ۱.۵ میلیارد رایانه در جهان با سیستم عامل ویندوز کار می‌کردند.