۱۱ درصد سازمان‌های جهان به ویندوز ۱۰ مجهز شدند

۱۱ درصد سازمان‌های جهان به ویندوز ۱۰ مجهز شدند

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مایکروسافت، هم‌اکنون بیش از ۱۱۰ میلیون دستگاه رایانه در جهان به ویندوز ۱۰ مجهز شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به ۸ میلیون دستگاه رایانه سازمانی اشاره کرد.
به گزارش وبسایت ZDnet، آنچه که ذهن برخی کارشناسان را مشغول کرده این است که کدام یک از سازمان‌ها خود را به ویندوز ۱۰ مجهز کرده‌اند. مرکز Spiceworks مطالعه‌ای در این زمینه انجام داده است تا پاسخ این سوال را مشخص کند. نتایج این بررسی نشان داد میزان حضور ویندوز ۱۰ در بازار جهانی رایانه‌های سازمانی ۱۱ درصد است. این رقم نسبت به پیش‌بینی‌های اولیه کارشناسان IT برای حضور سیستم عامل جدید در بازار جهانی رایانه‌های سازمانی دو برابر بیشتر است.
پیش‌بینی شده است در نخستین سال عرضه ویندوز ۱۰ بیش از ۴۰ درصد سازمان‌ها به این محصول مجهز شوند، ولی اگر روند سازگاری با ویندوز ۱۰ به همین صورت دنبال شود، پایان سال نخست بیشتر از ۴۰ درصد سازمان‌ها به آن مجهز می‌شوند.
ضریب نفوذ ویندوز ۱۰ در آمریکای شمالی به میزان قابل ملاحظه بیشتر از دیگر نقاط جهان است. بررسی جدید نشان داد میزان استفاده از این سیستم عامل در آمریکای ۱۳ درصد بیشتر از منطقه خاورمیانه، آفریقا و اروپا محاسبه می‌شود. این رقم همچنین ۲۷ درصد بیشتر از آمریکای لاتین و ۴۱ درصد بیشتر از منطقه آسیا پسیفیک محاسبه شده است.
سازمان‌های متوسط بیشتر از دیگر کسب و کارها سراغ ویندوز ۱۰ رفته‌اند و بر این اساس ۲۳ درصد سازمان‌هایی که بیش از ۵۰۰ کارمند دارند با این سیستم عامل سازگار شده‌اند. در مقابل تنها ۵.۳ درصد از شرکت‌هایی که تعداد کارمندان آنها کمتر از ۵۰ درصد است، سراغ ویندوز ۱۰ رفته‌اند.
کارشناسان در پایان نشان دادند کدام یک از صنایع رغبت بیشتری به ویندوز ۱۰ نشان داده‌اند. بررسی‌ها نشان داد ویندوز ۱۰ سریع‌ترین سیستم عامل مایکروسافت برای سازگاری با کاربران جهانی بوده است. برای دو نسخه ویندوز ۷ و ۸ بیش از ۶ ماه طول کشید تا هر یک از این دو محصول روی ۱۰۰ میلیون رایانه نصب شوند.