یک پیش‌بینی برای ۲۰۱۳: شرکت‌های بزرگ در دارایی‌ها و خط تولید محصولات خود بازنگری می‌کنند

همکاران سیستم- یک شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره‌ای و مدیریتی پیش‌بینی کرده در سال میلادی جدید بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های تولید کننده فناوری اقدام به فروش بخشی از دارایی‌ها و خط تولید بعضی از محصولات خود خواهند کرد. مسائل مالی و افزایش گرایش به فناوری پردازش ابری از مهم‌ترین دلایل این روند عنوان شده است.
به گزارش وب سایت itnews، شرکت پرایش واترهاوس کوپر (PwC) در گزارشی پیش‌بینی کرده است در سال میلادی جدید شاهد موجی از فروش دارایی‌ها و خط‌های تولید شرکت‌ها و سازمان‌ها خواهیم بود. مطالعه اخیر این شرکت که در بین حدود ۳۰ درصد از هزار شرکتی که نامشان به فهرست هزار شرکت بر‌تر فورچون راه یافته، انجام شده نشان می‌دهد بیش از ۷۵ درصد از این شرکت‌ها برای فروش بخشی از دارایی‌ها و خط تولید بعضی از محصولات خود در ۱۲ ماه آینده برنامه‌هایی دارند.
تحلیلگران شرکت پی دبلیو سی در توضیح این ماجرا گفته‌اند مشکلات مالی مثل کمبود اعتبار، تمرکز بر خط تولید محصولات اصلی و کنار گذاشتن خط تولید محصولات جانبی و افزایش گرایش به فناوری‌های پردازش ابری از جمله مهم‌ترین دلایل این پدیده است. در این گزارش همچنین آمده است در یک دهه گذشته شاهد روند فزاینده ادغام و یکپارچه شدن بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت تولید فناوری‌های نوین بودیم. اکنون زمان آن رسیده تا شرکت‌ها محصولات و دارایی‌هایی را که از طریق خرید شرکت‌های دیگر به دست آورده‌اند، مورد یک بازنگری و ارزیابی نظاممند قرار دهند.
در این گزارش از پایین بودن نرخ بهره نیز به عنوان یکی از عوامل موثر در این روند یاد شده است. بر اساس این تحلیل، پایین بودن نرخ بهره وام‌ها شرکت‌های خصوصی کوچک را در موقعیتی قرار داده است که می‌توانند نسبت به خرید دارایی‌ها و خط تولید بعضی از محصولات شرکت‌های بزرگ اقدام کنند.