یک پنجم شاغلان حوزه آی‌تی از محصولات اپل استفاده می‌کنند

یک پنجم شاغلان حوزه آی‌تی از محصولات اپل استفاده می‌کنند

همکاران سیستم- یافته‌های شرکت پژوهشی فورستر نشان می‌دهد یک پنجم کسانی که در کسب و کارهای صنعت فناوری اطلاعات مشغول به کار هستند حداقل از یکی از محصولات شرکت اپل استفاده می‌کنند.

شرکت فورستر با مطالعه بیش از ده هزار نفر از شاغلین و ۳۳۵۰ نفر از تصمیم‌گیران و متصدیان بخش‌های سخت افزاری کسب و کارهای اطلاعاتی در سراسر جهان دریافته است که ۱۱ درصد از این افراد گوشی آیفون دارند، ۹ درصد از آیپد و ۸ نفر از محصولات مک استفاده می‌کنند و ۶ درصد هم از یک یا چند محصول اپل در کار خود استفاده می‌کنند. تحلیلگران فورس‌تر معتقدند اپل در حال تثبیت جایگاه مک و و سایر محصولات مبتنی بر سیستم عامل iOS خود در میان کسب و کارهای دنیای آی تی است.

مطالعه شرکت فورستر همچنین نشان می‌دهد که ۴۱ درصد از دست اندرکاران کسب و کارهای اطلاعاتی که در رده‌های مدیریتی و بالا‌تر قرار دارند از محصولات اپل استفاده می‌کنند. محصولات رایانه‌ای مک نیز توانسته راه خود را در میان ۴۶ درصد کسب و کارهای دنیای فناوری اطلاعات باز کند. یافته‌های فورس‌تر نشان می‌دهد که استقبال صاحبان کسب و کارهای اطلاعاتی از مک در دو سال گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

بر اساس یافته‌های این پژوهش، ۲۷ درصد از شرکت‌های فعال در کسب و کارهای صنعت آی ی از رایانه‌های لوحی آیپد استفاده می‌کنند و ۳۱ درصد دیگر نیز تصمیم گرفته‌اند از این رایانه‌های لوحی استفاده کنند. چندی پیش شرکت پژوهشی ان دی پی آمریکا نیز دریافته بود که بیش از ۷۳ درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط در سال ۲۰۱۲ قصد دارند از رایانه‌های لوحی استفاده کنند که از این میان انتخاب سه چهارم از این کسب و کار‌ها آیپد اپل است.

گزارش فروش اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد پیشتازی این شرکت فقط محدود به کسب و کارهای دنیای آی تی نیست. رویترز گزارش کرده است اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ با پشت سر گذاشتن شرکت اچ پی رتبه اول بازار رایانه را از آن خود کرده و به بزرگ‌ترین فروشنده رایانه‌های شخصی در سراسر جهان تبدیل شده است.

zdnet