یک سوم از بازار نرم افزار اروپا در استیلای شرکت سپ است

یک سوم از بازار نرم افزار اروپا در استیلای شرکت سپ است

همکاران سیستم- گزارش سالانه یک موسسه پژوهشی نشان می‌دهد یک سوم از کل بازار نرم افزار اروپا در اختیار شرکت آلمانی سپ قرار دارد.
به گزارش وب سایت zdnet ، نفوذ گسترده سپ در اروپا باعث شده سهم کشور آلمان از بازار آی تی در اروپا نیز روز به روز افزایش یابد. گزارش سالانه موسسه ترافل نشان می‌دهد ۴۸ درصد از درآمدهای حاصل از بازار نرم‌افزار اروپا که رقمی معادل 1. 18 میلیارد یورو است، نصیب آلمان شده است. کل حجم بازار نرم افزار اروپا مبلغی در حدود 2. 37 میلیارد دلار برآورد شده است.
این گزارش نشان می‌دهد سهم شرکت سپ در سال ۲۰۱۱ از این بازار ۳۷ میلیارد دلاری حدود ۱۴ میلیارد دلار بوده است. شرکت فرانسوی داسو سیستم دومین عرضه کننده بر‌تر در صنعت نرم افزار اروپا است که در سال گذشته میلادی 8. 1 میلیارد دلار درآمد داشته است. شرکت آلمانی وینکور نیکس دورف نیز که دومین شرکت بر‌تر در این کشور محسوب می‌شود، در بازار اروپا رتبه سوم را داراست. درآمد این شرکت 7. 1 میلیارد دلار ذکر شده است. بر اساس گزارش ترافل، شرکت بریتانیایی سیج نیز در این رده بندی رتبه چهارم را از آن خود کرده است. نگاهی به درآمد سالانه این شرکت‌ها نشان می‌دهد یک سوم کل بازار نرم افزار اروپا در اختیار شرکت سپ قرار دارد.
ترافل در گزارش خود گفته است از ۱۰۰ شرکت بر‌تر اروپا در صنعت نرم افزار حدود ۱۵ شرکت آلمانی هستند و این کشور بازار مناسبی برای توسعه شرکت‌های نو پا یا استارت آپ‌ها نیز به شمار می‌رود. در آلمان، ایالت‌هایی مثل باواریا و برلین و نیز برخی دانشگاه‌ها سهم زیادی در توسعه صنعت آی تی در این کشور دارند.
گزارش شرکت بیتکون نیز نشان می‌دهد بسیاری از موسسان شرکت‌های نوپا در صنعت آی تی آلمان دارای مدرک دانشگاهی مهمی نیستند و بیشتر آن‌ها به طور متوسط ۱۷ سال سابقه کار تجربی در این زمینه دارند. بر اساس این گزارش، شرکت‌های نوپا عمدتاً تمایل دارند در بخش تحقیق و توسعه صنعت نرم افزار فعالیت کنند.