یک‌‌سوم ایمیل‌های گزارش شده توسط کارمندان جهانی مخرب است

براساس اخبار جدید منتشر شده به نظر می‌رسد تمام زمان صرف شده برای پشت سر گذاشتن جلسات آموزش امنیت سایبری نتیجه‌بخش است.

طبق یک گزارش جدید مشخص شد حدود یک‌سوم پست‌های الکترونیکی گزارش شده توسط کارمندان سازمان‌ها واقعا مخرب یا بسیار مشکوک بوده‌اند که این مسئله نشان‌دهنده‌ی اثربخشی عبارت زیر است: «پیش از کلیک کردن فکر کنید».

شرکت امنیت فناوری F-Secure در تازه‌ترین تلاش خود بیش از 200 هزار پست الکترونیکی که در نیمه نخست سال جاری میلادی توسط کارمندان سازمان‌های سراسر جهان علامت‌گذاری شده بودند را مورد تحلیل قرار داد و در نهایت متوجه شد 33 درصد گزارش‌ها را می‌توان به عنوان ایمیل‌های فیشینگ طبقه‌بندی کرد.

فیشینگ یکی از تکنیک‌های متداول است که توسط مجرمان سایبری مورد استفاده قرار می‌گیرد تا قربانیان را به انجام آنچه که هکرها می‌خواهند مجبور کند و از ارائه اطلاعات شخصی گرفته تا انتشار بدافزار توسط این ایمیل‌های مخرب انجام می‌شود.

این فرآیند به طور معمول از طریق پست‌های الکترونیکی اتفاق می‌افتد و به لطف پیام‌هایی که به ظاهر واقعی طراحی شده‌اند، از گیرنده درخواست می‌شود روی لینک آلوده کلیک کند.

برای نمونه ایمیل‌های فیشینگ می‌توانند از طرف اداره پست ارسال شوند و از کاربر بخواهند برای دریافت غیرواقعی یک بسته برنامه‌ریزی کند، یا از بانکی که به نوعی به به‌روزرسانی یا تایید فرم‌ها نیاز دارد؛ ارسال می‌شود.

منبع: zdnet