یک‌چهارم کارمندان مایکروسافت زن هستند

یک‌چهارم کارمندان مایکروسافت زن هستند

همکاران سیستم- بر اساس گزارش‌های جدید اعلام شده است که درصد زنان شاغل در شرکت مایکروسافت برای دومین سال متوالی کاهش یافته است. مایکروسافت در این خصوص اعلام کرد گام‌های متعددی برداشته است که از جمله آنها می‌توان به ارتباط میان حقوق مدیران با اهداف پیش‌روی آنها اشاره کرد تا این روند برعکس شود.

در آخرین گزارش مایکروسافت برای مشخص شدن تفاوت‌های جنسیتی در کارمندان این شرکت مشخص شد ۲۵.۸ درصد از مجموع کارمندان شرکت مایکروسافت در سراسر جهان را زنان تشکیل می‌دهند که این رقم نسبت به ۲۶.۸ درصد سال گذشته و ۲۹ درصد سال قبل از آن کمتر است.

به گزارش وبسایت Zdnet،  شرکت مایکروسافت مانند سال قبل ادعا کرد که اعمال تغییرات عمده در بازسازی سیستم فعالیت‌های نوکیا مهم‌ترین دلیلی است که باعث شد تعداد کارمندان زن در این شرکت کاهش یابد. لازم به ذکر است که شرکت نوکیا به واسطه گستره فعالیت‌های خود فرصت‌های شغلی کارخانه‌ای جدید در خارج از مرزهای آمریکا را در اختیار مایکروسافت گذاشت که البته بسیاری از این فرصت‌های شغلی را زنان مدیریت می‌کنند.

«گوِن هوستون» مدیر مرکز تنوع و مشمولیت کارمندان مایکروسافت گفت: «این مهم‌ترین دلیلی بود که کاهش تعداد زنان شاغل در شرکت مایکروسافت را باعث شد. به طور مختصر می‌توان گفت یک تصمیم استراتژیک تجاری که با اهداف طولانی‌مدت اتخاذ می‌شود، می‌تواند کاهش تعداد فرصت‌های شغلی مرتبط با زنان را در خارج از مرزهای آمریکا باعث شود».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *