یک‌چهارم سرمایه‌گذاری‌های اروپا در جهت توسعه زیرساخت‌های ابری

یک‌چهارم سرمایه‌گذاری‌های اروپا در جهت توسعه زیرساخت‌های ابری

همکاران سیستم- یک‌چهارم سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در اروپا برای تقویت زیرساخت‌های IT در جهت توسعه سیستم‌های عمومی و اختصاصی پردازش ابری صورت می‌گیرد.به گزارش وبسایت Zdnet بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌ها که به توسعه سرورها، دیسک‌های ذخیره‌سازی داده، و سوئیچ‌های اِترنت مربوط می‌شود، برای دسترسی هرچه بیشتر به خدمات عمومی و اختصاصی ابری در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) در فصل نخست سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۱۷.۶ درصدی به ۱.۳ میلیارد دلار رسیده است.
 این مرکز تحقیقاتی توضیح داد میزان سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های مرتبط با فناوری اطلاعات در سال ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۱۰.۷ میلیارد دلار می‌رسد که این رقم معادل نیمی از ارزش این بازار محاسبه می‌شود.
«کامیل گرِگور» مدیر گروه زیرساخت‌های اروپا در شرکت IDC توضیح داد که در مقابل، سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت‌های سنتی سیر خطی را دنبال می‌کند که البته احتمال کاهش آن هم وجود دارد. با این وجود اگرچه میزان درخواست برای استفاده از خدمات پردازش ابری رو به افزایش است، ولی سه‌چهارم سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در حوزه زیرساخت‌ها همچنان به پروژه‌های داخلی اختصاص میابد.
مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرد در فصول پیش‌رو میزان سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های ابری در منطقه بریتانیا کاهش یابد.