یک‌سوم کارمندان نگران نظارت سرزده کارفرمایان

یک اتحادیه کارگری در انگلستان خواستار ارائه اقدامات ویژه برای محافظت از کارمندان در برابر «نظارت سرزده» شد و نتایج حاصل از نظرسنجی جدید این مرکز نشان داد از هر سه کارگر انگلیسی یک نفر توسط کارفرمای خود حتی در شرایط دورکاری نظارت می‌شود.

اتحادیه کارگری Prospect که بیش از 150 هزار نفر از متخصصان شاغل در بخش فناوری، مهندسی، مدیریت، خدمات ملکی و صنایع مختلف دیگر را تحت پوشش قرار داده اعلام کرد تعداد سازمان‌هایی که از فناوری‌های هوشمند برای نظارت بر کارمندان استفاد می‌کنند؛ رو به افزایش است و این نظارت‌ها به شکل کنترل نشده و بدون رضایت کارمندان انجام می‌شود.

براساس داد‌ه‌های یک نظرسنجی که روی 24 هزار کارمند انگلیسی توسط مرکز Opinium انجام شد، بیش از 32 درصد این افراد اعلام کردند که هم‌اکنون به نوعی توسط کارفرمایان خود تحت نظر هستند و این اتفاق در حالی انجام می‌شود که رقم مذکور در آوریل 2021 میلادی 24 درصد گزارش شده بود.

استفاده از فناوری دوربین‌های هوشمند برای نظارت بر افرادی که از خانه فعالیت‌های کاری خود را دنبال می‌کنند نیز دو برابر شده است. داده‌های جدید نشان می‌دهد 13 درصد کارمندانی که از داخل منزل خود دورکاری می‌کنند توسط دوربین‌ها تحت نظر هستند و این رقم شش ماه قبل حدود 5 درصد گزارش شده بود.

منبع: zdnet