یک‌سوم پست‌های الکترونیکی سازمانی سال ۲۰۱۷ مبتنی بر فضای پردازش ابری

یک‌سوم پست‌های الکترونیکی سازمانی سال 2017 مبتنی بر فضای پردازش ابری

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۷ میلادی یک‌سوم پست‌های الکترونیکی و کاربران سیستم‌های سازمانی در جهان، فعالیت‌های خود را مبتنی بر فضای پردازش ابری انجام خواهند داد.

به گزارش وب سایت itp، این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد که در حال حاضر ۵۰ میلیون کاربر سازمانی در سراسر جهان مبتنی بر سیستم‌های اداری پردازش ابری فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند که این رقم معادل ۱۸ درصد کل کاربران سیستم‌های اداری است و در مقابل، این روزها کمتر از ۱۰ درصد پست‌های الکترونیکی سازمانی مبتنی بر فضای پردازش ابری رد و بدل می‌شوند.

مرکز تحقیقاتی گارتنر بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام کرده است که مهم‌ترین جهش و انتقال سیستم‌های سازمانی به فضای پردازش ابری در نیمه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی رخ می‌دهد و این روند به‌گونه‌ای دنبال می‌شود که در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۳ درصد سازمان‌ها در سراسر جهان فعالیت‌های خود را به طور کامل به فضای پردازش ابری انتقال می‌دهند.

“تام آوستین”(Tom Austin) مدیر مرکز تحقیقاتی گارتنر در این خصوص گفت: «در حال حاضر انتقال سیستم‌های سازمانی به فضای پردازش ابری به میزان قابل ملاحظه مشاهده می‌شود، اما بر اساس اندازه سازمان‌ها، مناطق جغرافیایی و تجهیزات مورد نیاز سرعت این انتقال تغییر می‌کند».

او در ادامه توضیح داد: «در ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی ۸ درصد کارکنان مراکز تجاری و کسب‌وکارها از سیستم‌های سازمانی مبتنی بر فضای پردازش ابری استفاده می‌کردند که پیش‌بینی می‌شود این میزان برای سال ۲۰۲۲ به ۶۰ درصد برسد. بر این اساس می‌توان گفت که در سال ۲۰۲۲ میلادی ۶۹۵ میلیون کاربر سازمانی از مزایای سیستم‌های پردازش ابری بهره‌مند شوند».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *