یک‌سوم مدیران برای بازاریابی دیجیتالی استراتژی ندارند

همکاران سیستم – در شرایط کنونی که فضای اقتصادی مناسبی دنبال نمی‌شود، کسب و کارها برای باقی ماندن در عرصه رقابتی مشکلات فراوانی را پیش روی خود می‌بینند و بسیاری از آنها فرصت گفت‌وگو با مشتریان خود را از دست داده‌اند.

آژانس بازاریابی دیجیتالی «مارکتینگ سیگنالز» که دفتر مرکزی آن در بریتانیا واقع شده است به تازگی مطالعه‌ای را انجام داد تا دریابد مدیران کسب و کار برای سال‌های پیش‌ روی خود چگونه برنامه‌ریزی کرده‌اند. در این بررسی 1021 کارمند بریتانیایی نیز حضور داشتند و توضیح دادند چه فرصت‌هایی را تاکنون از دست داده‌اند.

ای نبررسی نشان داد یک‌سوم مدیران سازمان‌ها یا به طور دقیق‌تر 36 درصد آنها در مورد استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی خود در سال 2019 اطمینان کافی را ندارند.

از بین مدیران شرکت کننده در این بررسی 37 درصد اذعان داشتند به سوالات بالقوه مشتریان خود که روی سایت اینترنتی آنها مطرح می‌شود پاسخ کافی نمی‌دهند و همچنین 32 درصد آنها توضیح دادند فعالیت بازدیدکنندگان روی سایت اینترنتی خود را به صورت مستقیم دنبال نمی‌کنند. این مسئله به آن معنی بود که شرکت‌ها شانس خود را برای بازاریابی افرادی که به سایت اینترنتی آنها سر می‌زنند از دست داده‌اند و از این طریق نمی‌توانند مشتریان را به صورت اینترنتی با برند خود درگیر کنند.

همچنین، 29 درصد مدیران اظهار داشتند که سایت اینترنتی آنها سازگاری کامل با دستگاه‌های موبایلی ندارد و این مسئله می‌تواند تبعات ناخوشایندی را روی مشتریان برجا بگذارد. یک‌پنجم مدیران هم اعلام کردند در لیست My Business گوگل فعالیتی نمی‌کنند و 19 درصد آنها هم گفتند از این مسئله آگاهی کامل دارند که سایت اینترنتی آنها به میزان لازم سریع عمل نمی‌کند.

منبع: zdnet