یک‌سوم شبکه‌های سازمانی هر هفته مختل می‌شوند

یک‌سوم شبکه‌های سازمانی هر هفته مختل می‌شوند

همکاران سیستم- مطالعه جدید انجام شده در مرکز Brocade نشان داد که یک‌سوم سازمان‌های جهان هر هفته با اختلالات متعدد مربوط به شبکه‌های رایانه‌ای خود مواجه می‌شوند.

به گزارش وب سایت itp، شرکت ارایه دهنده خدمات شبکه‌ای Brocade این بررسی را روی 1750 تصمیم‌گیرنده و سیاست‌گذار IT در سازمان‌ها(ITDM) انجام داد و در پایان مشخص شد، در حالی که سازمان‌ها تلاش می‌کنند خود را با آخرین فناوری‌های شبکه‌ای از جمله سیستم‌های مجازی‌سازی و ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری هماهنگ کنند، این مراکز زیرساخت‌های کنونی فناورانه خود را نیز در اختیار دارند که این زیرساخت‌ها قادر نیستند نیازهای امروزی را پاسخ گویند و در نتیجه مشکلاتی را در این زمینه به وجود می‌آورند.

طبق نتایج به دست آمده، 91 درصد افراد حاضر در بررسی اعلام کردند که در شرایط کنونی شبکه سازمانی‌ آن‌ها قادر به رویارویی با فضاهای جدیدی از جمله سیستم‌های مجازی‌سازی و ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری نیست.

این مسئله در حالی اتفاق می‌افتد که بیش از سه‌چهارم این افراد گزارش داده‌اند که طی 3 سال گذشته زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را در سازمان خود به‌روز کرده‌اند.

“سوفیان دویک”(Sufian Dweik) مدیر منطقه خاورمیانه، شمال آفریقاو اروپا در شرکت Brocade Communications توضیح داد: «ما این روزها شاهد افزایش قابل ملاحظه ترافیک اطلاعاتی شبکه‌ها هستیم که این افزایش حجم ترافیکی را مراکز داده پشتیبانی می‌کنند. ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری، سیستم‌های موبایلی و سیستم‌های رایانه‌ای مورد درخواست از جمله عواملی محسوب می‌شوند که روی این سیر صعودی اثر مستقیم برجا می‌گذارند».

سیاست‌گذاران IT در سازمان‌ها این مشکلات را پیش‌روی خود دیده‌اند و 18 درصد آن‌ها اعلام کرده‌اند که برای فائق آمدن بر این مشکلات سراغ فناوری‌های پایه‌ای رفته‌اند و در مقابل 51 درصد آن‌ها هم اظهار داشتند که با استفاده از فناوری اترنت(Ethernet) سعی می‌کنند خود را برای پذیرش ابزارهای مجازی‌سازی آماده کنند.