یک‌سوم سازمان‌ها از نتایج تحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند

یک‌سوم سازمان‌ها از نتایج تحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند

همکاران سیستم- سه‌چهارم معماران سازمانی تلاش می‌کنند تا مبتنی بر داده‌ها به فعالیت خود ادامه دهد. ولی مدیران فناوری که به خوبی در این زمینه مهارت دارند، تنها خود را با بخشی از این مسئله روبرو می‌کنند و این سوال برای آنها مطرح می‌شود: چگونه می‌توان به کمک فناوری حجم بیشتری از داده‌ها را جمع‌آوری کرد، با عمق بیشتری وارد آنها شد، و البته هزینه کمتری در این زمینه پرداخت کرد؟ البته توجه داشته باشید تنها ۲۹ درصد معماران سازمانی اعلام کردند که شرکت آنها در فرآیند برقراری ارتباط میان نتایج تحلیل داده‌ها با خروجی سازمان با موفقیت عمل کرده‌اند. مشکل اینجاست که تمرکز بیشتر روی داده‌ها هرگز نمی‌تواند در خارج از عرصه فناوری نتیجه دهد و آن طور که سازمان‌ها توقع دارند، روی خروجی آنها تاثیر بگذارد.
به گزارش وبسایت ZDnet،در سال ۲۰۱۶ میلادی مدیرانی که تاکید فراوان روی مشتری دارند از عرصه رقابتی جا می‌مانند و ما شاهد تغییراتی خواهیم بود که بر اساس آن شرکت‌ها می‌کوشند تا درآمدهای خود را افزایش دهند و تجربیات مشتریان خود را منتقل کنند. در این فرآیند سازمان‌ها یک سلاح رقابتی در دست دارند و با تمرکز روی کلان داده‌ها می‌کوشند مشکلات پیش‌روی خود را حل کنند.
مرکز تحقیقاتی Forrester پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۶ میلادی مدیران داده در سازمان‌ها توان، حضور و موقعیت بهتری کسب می‌کنند. البته نقش آنها برای طولانی‌مدت هنوز مشخص نشده است.
همچنین پیش‌بینی می‌شود در این سال یادگیری ماشینی جایگزین فرآیندهای دستی جمع‌آوری داده و مدیریت داده شود. در سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد زیادی از سازمان‌ها می‌کوشند داده‌های خود را به فروش برسانند.