یک‌دهم کاربران قربانی جرایم سایبری

یک‌دهم کاربران قربانی جرایم سایبری

همکاران سیستم- جرایم سایبری نسبت به آنچه که از قبل پیش‌بینی می‌شد در گستره وسیع‌تری صورت می‌گیرد و ارقام جدید منتشر شده از سوی «سازمان ملی آمار» بریتانیا نشان می‌دهد از هر ۱۰ کاربر بزرگسال یک نفر قربانی این نوع جرایم از جمله عملیات‌های هکری یا کلاهبرداری‌های سایبری شده‌اند که این روند نسبت به گمانه‌زنی‌های قبلی بزرگتر است. 

گزارش بررسی جرایم انگلستان و ویلز (CSEW) برای نخستین بار به صورت رسمی وسعت جرایم سایبری از جمله کلاهبرداری‌ها، انتشار بدافزار یا حملات ویروسی، سرقت‌های بانکی یا دیگر اطلاعات شخصی، و دیگر تخلفات آنلاین را نشان داد.

به گزارش وبسایت Zdnet، پیش از این آمارهایی به صورت غیررسمی منتشر شده بود که نشان می‌داد در طول یک سال ۳.۸ میلیون حمله سایبری صورت می‌گیرد. ولی آمارهای رسمی جدید حاکی از آن است که گسترده این حملات بسیار وسیع‌تر از رقم مذکور است و تقریبا می‌توان گفت در طول یک سال ۵.۸ میلیون حمله سایبری صورت می‌گیرد.

با این گزارش جدید مشخص شد در طول یک سال ۳.۸ میلیون کلاهبرداری سایبری انجام می‌شود و که در این بین دو میلیون اتفاق در قالب سوءاستفاده‌های رایانه‌ای صورت می‌گیرد. این سوءاستفاده‌ها در قالب عملیات‌ هکری و تخریب عمدی سیستم‌های رایانه‌ای صورت می‌گیرد.

معمول‌ترین روش کلاهبرداری‌های سایبری به سرقت‌های بانکی و سوءاستفاده از اطلاعات کارت‌های اعتباری مربوط می‌شود که دوسوم حملات در این زمینه از نوع یاد شده است. آمارها نشان می‌دهد ۲.۵ میلیون کاربر در یک سال درگیر این مشکل بوده‌اند. 

در این میان آمارهایی مربوط به کلاهبرداری‌های غیرسرمایه‌گذاری هم ثبت شده است که از جمله آنها می‌توان به سرقت از فرآیندهای خرید آنلاین یا تماس‌های جعلی از طریق خدمات رایانه‌ای اشاره کرد. در مجموع یک میلیون کاربر معادل ۲۸ درصد حملات سایبری با این مسئله  روبرو بوده‌اند.