یوتیوب و گوگل پلاس یکپارچه شد

یوتیوب و گوگل پلاس یکپارچه شد

همکاران سیستم- شرکت گوگل در ابتکاری جدید وب سایت اشتراک ویدئویی یوتیوب را با شبکه اجتماعی گوگل پلاس یکپارچه کرده است. یکپارچه سازی یوتیوب و گوگل پلاس به کاربران یوتیوب اجازه می‌دهد حساب‌های گوگل پلاس خود را بر روی شبکه اشتراک ویدئویی تبلیغ کنند و کاربران گوگل پلاس نیز در مقابل می‌توانند در فیدهای گوگل پلاس خود درباره ویدئوهای یوتیوب اطلاع رسانی کنند.

به گزارش وب سایت eweek گوگل هم اکنون به کاربران خود اجازه داده است تا پروفایل خود بر روی گوگل پلاس یا دیگر شبکه‌های اجتماعی را در کانال‌های یوتیوب خود به نمایش بگذارند. منظور از کانال‌های یوتیوب صفحه ویژه هر کاربر روی این شبکه اشتراک ویدئویی است.

گوگل انتظار دارد یکپارچه سازی یوتیوب و گوگل پلاس باعث افزایش بازدیدکنندگان از ویدئوهای یوتیوب شود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که کاربران یوتیوب به طور متوسط ۱۵ دقیق از وقتشان را در روز صرف تماشای ویدئوهای این وب سایت می‌کنند. اما گوگل تلاش می‌کند یوتیوب را جایگزین شبکه‌های تلویزیونی ان بی‌سی، سی بی‌اس،‌ای بی‌سی و فاکس کند و از این طریق این زمان را از ۱۵ دقیقه به ۵ ساعت افزایش دهد.

این غول جستجوگر برای افزایش مخاطبان یوتیوب دست به اقدامات دیگری نیز زده است که از آن جمله می‌توان به انتشار محتوا‌ها و مطالب حرفه‌ای و طراحی نرم افزاهای کاربردی یوتیوب بر روی تلویزیون گوگل (Google TV) اشاره کرد.

گوگل از‌‌ همان بدو عرضه خدمات گوگل پلاس تلاش می‌کرد این شبکه اجتماعی را با یوتیوب یکپارچه کند. مثلاً کاربران گوگل پلاس از‌‌ همان ابتدا می‌توانستند ویدئوهای یوتیوب را با دوستان، خانواده یا همکاران خود به اشتراک بگذارند. اما به اشتراک گذاشتن پروفایل کاربران گوگل پلاس بر روی یوتیوب قابلیت جدیدی از سوی گوگل است.