یوتیوب سه بعدی می‌شود

همکاران سیستم- شرکت گوگل قابلیت جدیدی را به یوتیوب افزوده است که کاربران به کمک آن می‌توانند فیلم‌های این وب سایت را به صورت سه بعدی ببینند. گوگل در حال حاضر این قابلیت را به صورت آزمایشی عرضه کرده است.

به گزارش وب سایت digitaltrends گوگل در وبلاگ رسمی یوتیوب اعلام کرده است کاربران یوتیوب می‌توانند ویدئوهای با کیفیت عالی (اچ دی) ۱۰۸۰ پیکسلی را به صورت سه بعدی ببینند. نسخه ابتدایی این قابلیت در سپتامبر ۲۰۱۱ به یوتیوب افزوده شده بود اما حالا گوگل با تقویت این قابلیت سعی کرده است همه فیلم‌های دو بعدی با کیفیت عالی را به صورت سه بعدی در اختیار کاربران قرار دهد.

این قابلیت در حال حاضر فقط از فایل های ویدئویی کمتر از ۱۵ دقیقه پشتیبانی می‌کند. کاربرانی که قصد تماشای فیلم‌های به اشتراک گذاشته شده بر روی یوتیوب را دارند می‌بایست مجهز به عینک سه بعدی و دیگر سخت‌افزارهای مورد نیاز برای تماشای فیلم‌های سه بعدی باشند. گوگل سعی کرده است با استفاده از این قابلیت همه فایل‌های ویدئویی را که با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسلی فیلم برداری شده‌اند به فرمت سه بعدی تبدیل کند.

کاربران برای تماشای این فیلم‌ها می‌بایست بر روی گزینه‌ای که در نوار ابزار حاشیه فیلم‌های یوتیوب پیش‌بینی شده کلیک کنند و فایل مورد نظر خود را به یک فیلم سه بعدی تبدیل کنند. پس از آن می‌توانند بر روی گزینه ۳D کلیک کنند و فیلم را سه بعدی ببینند.

گوگل گزینه‌های مختلفی را برای پخش سه بعدی فیلم در اختیار کاربران قرار داده است. کاربران دارای عینک‌های سه بعدی رنگی می‌توانند فیلم را به سه رنگ‌بندی مختلف ببینند. انتخاب تراکم رنگ‌ها نیز از دیگر ویژگی‌های بخش سه‌بعدی فیلم‌های یوتیوب است. کاربران به کمک این ویژگی می‌توانند غلظت و تراکم رنگ‌های به کار رفته در فیلم را از بین سه گزینه مختلفی که در اختیار آنها قرار داده شده است، انتخاب کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *