یاهو و مایکروسافت شراکت خود را ادامه می‏‌دهند

یاهو و مایکروسافت شراکت خود را ادامه می‏‌دهند

همکاران سیستم- دو شرکت یاهو و مایکروسافت قصد دارند همکاری و شراکت خود در زمینه جستجوی اینترنتی را ادامه دهند.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، دو شرکت یاهو و مایکروسافت که از سال ۲۰۰۹ در زمینه جستجوی اینترنتی با یکدیگر همکاری می‏‌کنند، از قصد خود برای ادامه این همکاری خبر داده‌‏اند. به موجب این همکاری، مایکروسافت الگوریتم جستجوی یاهو را تقویت می‏‌کند و یاهو نیز در مقابل به مایکروسافت کمک می‏‌کند تا از آگهی تبلیغاتی بر روی جستجوگر بینگ (bing) درآمدزایی کند.
این همکاری آزادی بیشتری برای شرکت یاهو در پی خواهد داشت. بدین معنا که یاهو در عملیات جستجوی اینترنتی خود فقط به الگوریتم مایکروسافت محدود نخواهد بود و خواهد توانست از الگوریتم‏ شرکت‏‌ها و جستجوگرهای دیگر نیز استفاده کند. اما اکثر خدمات جستجو و آگهی‏‌های تبلیغاتی خود را مبتنی بر جستجوگر بینگ مایکروسافت ارائه خواهد کرد. مایکروسافت هم قرار است فروشنده انحصاری این آگهی‏‌ها به یاهو باشد.
مدیر عامل فعلی مایکروسافت درباره ادامه این همکاری گفته است: شراکت جهانی ما با یاهو به مشتریان مشترک ما در پنج سال گذشته نفع بسیاری رسانده است و من نیز می‏‌کوشم بر آنچه تاکنون با همکاری هم بدان دست یافته‌‏ایم، بیفزایم. ماریسا مایر، مدیر عامل یاهو نیز در این باره گفته است: در چند ماه گذشته نادلا(مدیرعامل مایکروسافت) و من با همکاری نزدیکی که با هم داشتیم تلاش کردیم به توافق جدیدی در زمینه جستجوی اینترنتی دست یابیم که به ما اجازه می‌‏دهد تجربه مشتری خود را ارتقا بخشیم و کسب و کار خود در حوزه جستجوی اینترنتی را نیز با نوآوری بیشتری همراه کنیم.