یاهو سرویس‌های Maps و Pipes خود را بازنشسته کرد

یاهو سرویس‌های Maps و Pipes خود را بازنشسته کرد

همکاران سیستم- شرکت یاهو اعلام کرد که تمرکز اصلی آن به جست‌وجوی اینترنتی، ارتباطات و محتوای دیجیتال معطوف شده است و به همین خاطر برخی از سرویس‌های قدیمی آن باید غیرفعال شوند.به گزارش وبسایت Pcworld، با این تصمیم‌گیری‌ها کاربرانی که از دستگاه‌های قدیمی مبتنی بر iOS استفاده می‌کنند، آن دسته از افرادی که رایانه‌های Mac OS X Lion اپل را به کار می‌برند، طرفداران سرویس Yahoo Maps و علاقمندان به سرویس Yahoo Pipes باید منتظر تحولات جدید باشند.
شرکت یاهو اعلام کرد که دیگر نمی‌تواند برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS ۴ و نسخه‌های قبل از آن ابزار تولید کند. بر این اساس هر کاربری که این سیستم‌‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهد، از این پس می‌بایست پست الکترونیکی یاهو را مبتنی بر وب به کار برد و ابزار کاربردی مربوطه برای او کارایی ندارد.
این شرکت توضیح داد اقدام مربوطه را با هدف تمرکز بیشتر بر امنیت، سرعت و کارایی سرویس Yahoo Mail روی مدل‌های جدیدتر سیستم‌ها انجام می‌دهد.
با این تصمیم‌گیری قرار است سرویس Yahoo Maps نیز بازنشسته شود. شرکت یاهو تصمیم گرفته است maps.yahoo.com را از پایان ماه ژوئن برای همیشه تعطیل کند. با این وجود گفته شده است که یاهو فعالیت‌های خود را در حوزه نقشه‌های الکترونیکی در زمینه‌های دیگر ادامه می‌دهد.
بر این اساس سرویس Flickr پس از ماه ژوئن همچنان قابلیت نقشه را در اختیار خواهد داشت و دیگر سرویس‌هایی که هنوز به آنها اشاره نشده است هم از این امکان بهره می‌برند.
اما سرویس Yahoo Pipes که از سال ۲۰۰۷ تاکنون مورد استفاده قرار می‌گرفت و محتوای مبتنی بر وب را به صورت یکپارچه در اختیار کاربران می‌گذاشت، قرار است بازنشسته شود. این سرویس به کاربران می‌داد از منابع مختلف اینترنتی برای خود محتوای RSS تولید کنند. این سرویس از تاریخ ۳۰ آگوست کنار گذاشته می‌شود.