یاهسَت و اریکسون راهکار سازمانی یکپارچه عرضه می‌کنند

دو شرکت «یاهسَت» و «اریکسون» برای گسترش فناوری‌های مخابراتی، اتوماسیون و فروش محصولات مبتنی بر فناوری و خدمات اینترنت اشیاء در صنایع نفت و گاز، معدن و بنادر با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کردند.

شرکت ارتباطات ماهواره‌ای یاهسَت امروز آغاز همکاری گروهی با اریکسون برای ارائه خدمات شبکه خصوصی، داده، و اتصال به اینترنت در سراسر صنایع نفت و گاز، معدن و بنادر را به شکل رسمی اعلام کرد.

راهکار یکپارچه که به صورت مشترک توسط این دو مرکز ارائه می‌شود اتصال محلی ایمن، قابل اعتماد و با حداقل تاخیر برای استقرار موارد استفاده Industry 4.0 در یک شبکه واحد را فراهم می‌کند و همچنین این اطمینان برقرار می‌شود که داده‌ها در محل باقی می‌مانند.

شرکت‌های یاهسَت و اریکسون راهکارهای یکپارچه با تمرکز بر اتصال حیاتی برای رسیدگی به چالش‌های صنعت از جمله عدم جداسازی شبکه ارتباطی، هزینه‌های جاری بالا، و محدودیت‌های سرعت و پوشش داده‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

هر دو شرکت مذکور چندین کاربرد مهم برای راهکار یکپارچه جدید در نظر گرفته‌اند که از جمله آنها می‌توان به سنجش از راه دور، نظارت تصویری، پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین، موقعیت یابی جغرافیایی، راهکارهای بک‌هول برای سایت‌های مربوط به سکوهای نفتی فراساحلی، و اتصال داده‌های عمومی اشاره کرد.

راهکارهای مورد نظر این دو شرکت در تکمیل اکوسیستم فناوری و اتصال مورد نیاز برای اتوماسیون و پذیرش اینترنت اشیاء در صنایع مورد نظر نقش حیاتی بر عهده خواهند داشت.

منبع: itp