یادگیری ماشینی، مهم‌ترین مهارت مورد نیاز توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

همکاران سیستم – توسعه‌دهندگان نرم‌افزار تمایل فراوان دارند علوم داده را بیاموزند. آنها یادگیری ماشینی و علوم داده را به عنوان مهمترین مهارت مورد نیاز خود برای یادگیری در سال پیش‌رو می‌دانند. بر اساس نتایج حاصل از بررسی‌های جدید مشخص شده است Python در بین زبان‌های برنامه‌نویسی گزینه اول برای توسعه دهندگان نرم‌افزار محسوب می‌شود تا وارد فضای علوم داده شوند.

اینها بخشی از نتایج به دست آمده از بررسی جدیدی هستند که مرکز SlashData روی 20 هزار و 500 توسعه دهنده نرم‌افزار انجام داد. این مطالعه نشان داد علوم داده و یادگیری ماشینی مهم‌ترین مهارت‌های سازمانی برای یادگرفتن در سال 2019 میلادی محسوب می شوند.

این موضوعات مورد نیازترین مهارت‌ها برای سازمان‌ها در سال آینده هستند و کارشناسان در پایان بررسی های جدید به این نتیجه رسیدند که 45 درصد توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در تلاشند در این شاخه‌ها تخصص کسب کنند.

تفکر طراحی نیز از جمله حوزه‌هایی محسوب می‌شود که کارشناسان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در جست‌وجوی آن هستند و تمایل دارند در آن مهارت کسب کنند. بررسی‌های جدید نشان می‌دهد مهارت‌های زیر برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار مهم‌ترین گزینه‌های پیش رو در یک سال آینده محسوب می‌شوند:

  • یادگیری ماشینی / علوم داده : 45 درصد
  • طراحی رابط کاربری : 33 درصد
  • توسعه سیستم‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری : 25 درصد
  • مدیریت پروژه : 24 درصد
  • توسعه DevOps : 23 درصد

علوم داده و فعالیت‌های مرتبط با یادگیری ماشینی به طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها نیاز دارند که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌بایست آنها را فرا بگیرند.

منبع: Zdnet