گوگل ۳۰ میلیارد دلار از درآمد خود را صرف خرید شرکت‏های آی‏‌تی می‌‏کند

گوگل ۳۰ میلیارد دلار از درآمد خود را صرف خرید شرکت‏های آی‏‌تی می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت گوگل قصد دارد حدود ۳۰ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید شرکت‏های غیرآمریکایی فعال در حوزه آی‌تی کند.
به گزارش وب‏سایت computerworld، شرکت گوگل قصد دارد بین ۲۰ میلیارد تا ۳۰ میلیارد دلار از سود انباشتی را که از بازارهای بین‏المللی به دست می‌‏آورد، صرف خرید شرکت‏های غیرآمریکایی و حقوق مربوط به فناوری‏های آی‌تی کند. این خبر از سندی به دست آمده است که گوگل سال گذشته به کمیسیون مبادلات و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه کرده است. این کمیسیون در آن زمان از گوگل خواسته بود برنامه خود را برای درآمدهای توزیع‏‌نشده‏‌اش با شفافیت بیشتری توضیح دهد.
بر اساس این گزارش، شرکت گوگل در سال ۲۰۱۲ حدود نیمی از درآمد خود را بازارهای خارج از آمریکا به دست آورده است و قصد دارد بخش قابل توجهی از آن را نیز صرف خرید شرکت‏‌های غیرآمریکایی کند. گوگل اگر بخواهد این درآمد‌ها را در داخل آمریکا هزینه کند ناچار است مقادیر قابل توجهی از آن را به عنوان مالیات بپردازد. اما این غول جستجوگر در گزارش خود به کمیسیون مبادلات و اوراق بهادار آمریکا استدلال کرده است از آنجا که تجارت بین‏‌ا‌لمللی در حال گسترش به حوزه محصولاتی مثل ابزارهای همراه است که در آن رقبا و عرضه‏‌کنندگان آمریکایی نیستند و در مقیاس بین‌‏المللی فعالیت می‌‏کنند، این تصمیم را اتخاذ کرده است.
شرکت گوگل در سال ۲۰۱۳ حدود ۴. ۱ میلیارد دلار را صرف خرید برخی شرکت‏های فعال در حوزه آی تی کرده است. این شرکت در چند ماهی که از سال جاری میلادی می‌‏گذرد نیز چند شرکت را خریده است که از آن جمله می‌‏توان به شرکت‏هایی مثل دیپ‏مایند، اسپایدر و رنگزپن اشاره کرد که به ترتیب در حوزه‏های هوش مصنوعی، مقابله با آگهی‏‌های تبلیغاتی تقلبی و خدمات فروشگاهی فعالیت می‌‏کنند.