گوگل ۱۵ حفره خطرناک در مرورگر کروم را وصله کرد

گوگل ۱۵ حفره خطرناک در مرورگر کروم را وصله کرد

همکاران سیستم- شرکت گوگل در آخرین اقدام امنیتی خود ۱۵ نقطه آسیب‌پذیر جدی و خطرناک در مرورگر اینترنتی Chrome را وصله کرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، آخرین به‌روزرسانی گوگل برای مرورگر اینترنتی خود با نام Chrome ۵۱.۰.۲۷۰۴.۷۹ برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس عرضه شد و بسیاری از آخرین حفره‌های خطرناک توسط کارشناسان امنیتی که در خارج از شرکت‌ گوگل به سر می‌برند،‌ در قالب بخشی از طرح جامع گوگل برای پرداخت جایزه و رفع نواقص امنیتی شناسایی شد.

در مجموع گوگل ۲۶ هزار دلار برای کشف و شناسایی این حفره‌های امنیتی به کارشناسان خارجی جایزه داد که از جمله آنها می‌توان به دو حفره خطرناک با جایزه ۷۵۰۰ دلار برای هر کدام از آنها اشاره کرد که این دو حفره را «ماریوس ملینسکی» به همراه یک دستیار ناشناس کشف کرد.

ملینسکی گزارش مربوط به حفره خطرناک CVE-۲۰۱۶-۱۶۹۷ را در اختیار گوگل گذاشت و توضیح داد که این آسیب‌پذیری بر اساس سیستم‌های چندگانه با موتور جست‌وجوگر اینترنتی Blink ایجاد شده است. دستیار ناشناس او نیز یک آسیب‌پذیری دیگر با نام CVE-۲۰۱۶-۱۶۹۶ شناسایی کرد که مربوط به بخش Extension در مرورگر اینترنتی گوگل می‌شد.

«راب وو» یکی دیگر از محققان امینی نیز این ماه توانست جایزه قابل ملاحظه از گوگل دریافت کند. او سه آسیب‌پذیری با درجه اهمیت متوسط شناسایی کرد و در مجموع ۶۵۰۰ دلار جایزه گرفت. این سه حفره امنیتی با نام‌های CVE-۲۰۱۶-۱۶۹۸، CVE-۲۰۱۶-۱۷۰۰ و CVE-۲۰۱۶-۱۷۰۱ شناسایی شدند.