گوگل گروه ویژه‌ای برای پرداختن به یادگیری ماشینی در ابر تاسیس کرد

گوگل گروه ویژه‌ای برای پرداختن به یادگیری ماشینی در ابر تاسیس کرد

همکاران سیستم-گوگل چندی پیش از تاسیس گروه جدیدی به نام Cloud Machine Learning خبر داد که وظیفه آن به طور خاص، ارائه راه حل‌های یادگیری ماشینی بر پایه Cloud به کسب‌وکارها است. 

به گزارش وب‌سایت خبری CIO Dive، مدیریت این گروه را دو پژوهشگر ارشد حوزه هوش ماشینی به نام‌های Fei-Fei Li و Jia Li بر عهده دارند. 

راب کرافت (Rob Craft) یکی از مدیران گوگل، با اشاره به این که Google Cloud Machine Learning یکی از بالاترین رشدها را در میان سبد محصولات گوگل دارد، گفت ایجاد یک تیم متمرکز در Google Cloud، باعث می‌شود توانایی‌های ما در ارائه محصولات و سرویس‎های یادگیری ماشینی به مشتریان تجاری در هر صنعت شتاب یابد. 

گفتنی است چندی پیش نیز شرکت اپل در حرکتی مشابه، و پس از خرید کمپانی آمریکایی توری (Turi)، بخش جدیدی در حوزه یادگیری ماشینی خود تاسیس کرد.

اگر چه بسیاری از اپلیکیشن‌های یادگیری ماشینی اپل در حال حاضر مشتری محور (consumer-based) هستند ولی ظاهراً این شرکت قصد دارد با ارائه خدمات یادگیری ماشینی به کسب‌وکارها، برای خود امتیاز و اعتبار ویژه‌ای در این بازار رقم بزند. 

گوگل نیز مدتی قبل از چند ابزار جدید خود در حوزه هوش مصنوعی پرده‌برداری کرد که Cloud Jobs API از آن جمله است. 

APIها یا رابط‌های برنامه‌نویسی نرم‌افزار امروزه جایگاه مهمی در کسب‌وکارها پیدا کرده‌اند و به همین دلیل، گوگل سرمایه‌گذاری بر این ابزار را شدت بخشیده است. 

در ماه سپتامبر گذشته، گوگل شرکت نرم‌افزاری Apigee را که در حوزه مدیریت API فعال است با پرداخت ۶۲۵ میلیون دلار خرید.

با توجه به پیش‌بینی فارستر، انتظار می‌رود شرکت‌ها تا سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۳ میلیارد دلار در حوزه مدیریت API هزینه کنند.