گوگل پیوند محیط‏‌های دسکتاپی با دنیای پردازش ابری را مستحکم‏‌تر می‌‏کند

گوگل پیوند محیط‏‌های دسکتاپی با دنیای پردازش ابری را مستحکم‏‌تر می‌‏کند

همکاران سیستم- گوگل مجموعه جدیدی از برنامه‏‌های کاربردی (اپ) قابل نصب بر روی مرورگر کروم را عرضه کرده است که بنا بر ادعای این شرکت پیوند مستحکم‌‏تری بین محیط‏‌های دسکتاپی و محیط نرم‏‌افزارهای پردازش ابری به دست می‌‏دهند.
به گزارش وب‏‌سایت itworld، شرکت گوگل اخیراً مجموعه‏‌ای از برنامه‏‌های کاربردی جدید را که مختص مرورگر کروم این شرکت است، روانه بازار کرده است. گوگل ادعا کرده است این برنامه‏‌ها سرعت، امنیت و انعطاف‏‌پذیری محیط‏ وب را با قابلیت‏‌های کاربردی محیط‏ نرم‌‏افزارهای نصب‏‌شده با هم ترکیب می‌‏کند.
این برنامه‏‌ها که گوگل آن‌ها را «اپ‏‌های بسته‏‌بندی‏‌شده» نامیده است، دارای قابلیت‏‌هایی مثل ذخیره داده‏‌ها به صورت آفلاین، یکپارچگی بیشتر با پایگاه‌‏های پردازش ابری مثل گوگل درایو و غیره است. یکی دیگر از قابلیت‏‌های این برنامه‏‌ها که گوگل تاکید زیادی بر روی آن‌ها دارد، این است که با ابزارهای جانبی که از طریق یو اس بی، بلوتوث و غیره به رایانه متصل می‌‏شوند، سازگاری خوبی دارند. این برنامه‏‌ها پیام‏‌ها و اخطارهای ویژه کاربران خود را بر روی دسکتاپ آن‌ها به نمایش می‌‏گذارند. به روز شدن خودکار این برنامه‏‌ها از دیگر قابلیت‏‌های آنها است.
این برنامه‌‏ها در حال حاضر بر روی وب استور کروم برای کاربران سیستم‏‌عامل‌‏های کروم و ویندوز عرضه شده است. به گفته گوگل، نسخه‏‌های ویژه سیستم‏‌عامل‏‌های مک و لینوکس نیز بزودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این شرکت سال گذشته نیز مجموعه‏‌ای از این نرم‌‏افزار را عرضه کرده بود، اما در آن زمان آن‌ها را فقط در دسترس توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری قرار داده بود و این اولین بار است که پای این برنامه‏‌ها را به دنیای کاربران باز کرده است.
گوگل در حالی از عرضه مجموعه‏ جدیدی از برنامه‌‏های سازگار با کروم خود خبر داده است، که پنج سال از تولد این مرورگر پرطرفدار می‌‏گذرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *