گوگل پلاس روزانه ۶۲۵ هزار عضو می‌گیرد

گوگل پلاس روزانه ۶۲۵ هزار عضو می‌گیرد

همکاران سیستم- تحلیل‌گران می‌گویند شبکه اجتماعی گوگل پلاس روزانه با جذب ۶۲۵ هزار کاربر هم اکنون بیش از ۶۲ میلیون عضو دارد و پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران آن به ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان برسد. این پیش بینی نتیجه تحلیل پل آلن، تحلیل‌گر و موسس شرکت Ancestry. com است.

گوگل برای جذب کاربران به شبکه اجتماعی خود به بازاریابی و تبلیغات بسیار گسترده‌ای متوسل شده است و حتی اقدام به ترکیب گوگل پلاس با دیگر محصولات خود مثل جی میل و جستجوگر گوگل کرده است. این شرکت در اقدامی دیگر در ماه نوامبر با معرفی گوگل پلاس پیجز (Google+ Pages) سعی کرده است شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف را نیز به استفاده از شبکه اجتماعی خود تشویق کند.

تحلیل‌گران معتقدند این اقدام گوگل تاثیر بیشتری بر استقبال کاربران داشته است. به طوری که بیش از ۲۴ درصد کل کاربران گوگل پلاس فقط در ماه دسامبر به عضویت آن درآمده‌اند. اگر رشد تعداد کاربران این شبکه اجتماعی با همین نرخ ادامه یابد، گوگل پلاس باید در ۲۵ فوریه سال ۲۰۱۲ به ۱۰۰ میلیون کاربر و در ۳ آگوست به ۲۰۰ میلیون کاربر برسد.

یکی دیگر از عوامل رشد گوگل پلاس به نظر پل آلن، فعال شدن بیش از ۷۰۰ هزار ابزار و دستگاه اندرویدی در روز است و کاربران این فناوری‌ها می‌توانند بازار خوبی برای ورود به گوگل پلاس باشند. انتظار می‌رود فناوری‌های همراه اندرویدی در سال ۲۰۱۲ از این هم فرا‌تر رود.

گرچه شبکه اجتماعی گوگل هم اکنون رشد زیادی دارد اما با ۸۰۰ میلیون کاربر بزرگ‌ترین رقیب خود در زمینه شبکه‌های اجتماعی یعنی فیس‌بوک فاصله زیادی دارد. البته شرکت گلوبال وب ایندکس هفته گذشته تعداد کاربران گوگل پلاس را ۱۵۰ میلیون نفر اعلام کرده بود که این مقدار دوبرابر برآورد پل آلن است.

eweek

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *