گوگل پایگاه داده «اس کیو ال» خود را ارتقا داد

گوگل پایگاه داده «اس کیو ال» خود را ارتقا داد

همکاران سیستم- شرکت گوگل از ارتقای عملکرد پایگاه‌های داده تحت فناوری پردازش ابری خود خبر داده است.
به گزارش وب سایت itworld ، شرکت گوگل پایگاه داده اس کیو ال (SQL) خود را که تحت فناوری پردازش ابری است ارتقا داده است. جو فیث، مدیر محصول پایگاه داده اس کیو ال گوگل که این خبر را در وبلاگ خود منتشر کرده، گفته است افزایش ظرفیت ذخیره و سرعت ذخیره و خوانش اطلاعات از جمله اقداماتی است که گوگل برای ارتقا این پایگاه داده انجام داده است.
شرکت گوگل به کسب و کارهایی که در اروپا و آمریکا مستقر هستند، اجازه داده استفاده از این پایگاه داده را به صورت رایگان امتحان کنند. کسب و کارهای کاربر تا اول ماه ژوئن سال بعد فرصت دارند به طور رایگان از پایگاه اس کیو ال گوگل استفاده کنند. ارتقای عملکرد این پایگاه داده باعث شده کسب و کارهای کاربر بتوانند داده‌های خود را با سرعت بیشتری از طریق فناوری پردازش ابری ذخیره کنند.
بر اساس این گزارش، گوگل با ارتقای حافظه موقت (رم) و همتاسازی‌های ناهمزمان توانسته سرعت ذخیره و خوانش داده‌ها بر روی این پایگاه را افزایش دهد. حافظه موقت مورد استفاده در این پایگاه در حال حاضر ۱۶ گیگابایت شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ذخیره داده‌ها بر روی حافظه پنهانی (کش) این پایگاه را تا چهار برابر افزایش دهند و این امر نیز در ‌‌نهایت باعث افزایش سرعت ذخیره اطلاعات خواهد شد.
شرکت گوگل در حالی از ارتقای پایگاه داده اس کیو ال خود خبر داده است که شرکت آمازون نیز دو روز پیش، از آغاز به کار دو پایگاه داده رابطه‌ای جدید خبر داده بود. آمازون قیمت استفاده از پایگاه‌های داده تحت فناوری پردازش ابری خود را تا ۱۴ درصد کاهش داده بود.