گوگل و ایسوس یک رایانه لوحی 7 اینچی مشترک تولید می‌کنند

همکاران سیستم- گوگل که پرونده خرید موتورولا موبیلیتی را به سرانجام رسانده است، این روزها در حال همکاری با شرکت ایسوس برای تولید یک رایانه لوحی 7 اینچی است. این خبری است که روزنامه تایوانی دیجی تایمز فاش کرده است.

به گزارش وب سایت eweek روزنامه دیجی تایمز که در زمینه افشای خبرهای دنیای آی تی به نقل از «منابع مطلع» شهرت زیادی کسب کرده است، اخیراً از تلاش دو شرکت گوگل و ایسوس برای تولید یک رایانه لوحی 7 اینچی تحت اندروید خبر داده است. بنا بر این گزارش این دو شرکت تلاش می‌کنند 600 هزار دستگاه از رایانه لوحی مشترک خود را ماه ژوئیه وارد بازار کنند. این دو شرکت انتظار دارند بتوانند تا پایان سال 2012 حدود 2 تا 2.5 میلیون از این دستگاه را در بازار توزیع کنند.

دیجی تایمز به نقل از منابع مطلع مدعی شده است که گوگل در ابتدا قصد داشت این رایانه لوحی 7 اینچی را ماه می وارد بازار کند، اما ظاهراً عملیات مربوط به طراحی و قیمت‌گذاری آن طول کشیده است.

گوگل در ماه‌های اخیر توانست شرکت موتورولا موبیلیتی را به قیمت 12.5 میلیارد دلار خریداری کند. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند این خرید پای گوگل را برای ورود به صنعت سخت افزار باز می‌کند و از این پس می‌تواند فناوری‌ها و سخت‌افزارهای مورد نیاز رایانه‌های لوحی خود را تولید کند.

گفتنی است فروش موفقیت آمیز کیندل فایر 7 اینچی بسیاری از شرکت‌های تولید کننده رایانه‌های لوحی را به سمت تولید محصولاتی با این اندازه سوق داده است. در چند ماه اخیر شایعات مربوط به تلاش اپل برای تولید یک آیپد 7 اینچی نیز بر سر زبان‌ها افتاده است. پژوهش‌ها و بازارسنجی‌های مختلف نیز نشان می‌دهد کاربران علاقه زیادی به رایانه‌های لوحی با این اندازه دارند. اخیراً یک شرکت پژوهشی اعلام کرده بود بیش از 52 درصد از پاسخگویانش نسبت به خرید یک آیپد 7 اینچی ابراز علاقه کرده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *